Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rázový utahovák - doporučte


P607Olda

Recommended Posts

Prosím Vás ještě o názory na elektrický rázový utahovák, např.

http://www.naradi-simon.cz/Razovy-utahovak-300Nm.html,det,507

- je dost divná cena, protože stejný nabízejí ostatní prodejci za desetinásobek.

Anebo

http://www.grandic.cz/pneumaticke-naradi-einhell-dss-260-2-set-pneumaticky-razovy-utahovak-einhell

tedy pneumatický.

Ještě jednou uvádím, že se jedná o sezonní přešroubování asi 20 aut.

Stačí 300 Nm?

Je vhodný elektrický, anebo raději pneumatický? Kompresor mám, ale přece jen je to méně operativní, než elektro.

Díky předem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mého pro vaše potřeby je nejvhodnější kvalitní ocelový klíč...,(např.,,kříž\'\' 17-19-22-24 mm)--když bude cca 20 lidí používat pelouška,bude se stávat,že někdo šrouby (matky) dorve jak imbecil a nastanou další problémy po zimě při povolování...,tyto utahováky je nejlepší,když obsluhuje jeden (dva) člověk...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu to máme 7 km. Takže zvažuji, co je výhodnější. Časově i finančně je výhodnější udělat to svépomocí ve firmě, pracovníci budou trochu remcat, že je to moc práce.

Máte nějaké konkretní zkušenosti s elektrickým utahovákem?

Značka EINHELL je hobby nářadí, že?

[upravil dne 8.10.2010 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělal jsem v práci taky s el. makitou a byla parádní. sice neznám parametry ale cokoliv jsem potřeboval tak jsem s tím v pohodě odtáhl i pořádně dotáhl.

na kola ta 300 Nm bude určitě stačit (mám takový dojem že kola se mají utahovat cca 120 Nm???:myslim)

veliká výhoda v el utahovačce je že ti nemusí celý den hučet v dílně kompresor:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Frčí to s ním výborně. Ale podruhé bych ho už nekoupil.

Je potřeba mít vydatný tlakový vzduch, můj domácí kompresor nestačí, firemní ano.

Taháš za sebou hadici.

Je otázka, k čemu to vlastně slouží:

Pouze a výhradně k povolení zatažených šroubů. Protože nasazovat s utahovákem je zhovadilost, hrozí poškození závitu, a dotahování je lepší s momenťákem, aby se vědělo, kolik se tomu dá.

Protože jsem musel také přezouvat tátovi na ulici, udělal jsem si z dlouhé chvíle ještě dvě jiné pomůcky:

- nástavec do aku-vrtačky

- nástavec s malou, ale šikovnou klikou

Takže povolím to křížákem, odšroubuju aku-vrtačkou nebo klikou, nasadím a rovnou zašroubuji aku-vrtačkou (je slabá, takže nehrozí poškození závitu) a dotáhnu momenťákem.

Dělám to rád, proto si s tím hraju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou zkušenost - koupil jsem utahovák a s malým kompresorem to bylo nepoužitelné, naštěstí se na Auru prodal rychle a dráž :D.

Ale z jiného soudku - teď jsem se snažil sundat tchánovi kolo a i s metrovou ráčnou to vypadalo, že to nepovolí. Pneuservis to utáhnul pneu utahovákem na krev. Povolil jsem kolo které jsem potřeboval a poslal tchána do pneuservisu poděkovat a nechat je to povolit. Nicméně to je opravdu super služba - pak píchneš a na silnici tak to tím klíčkem ve výbavě nepovolíš ani náhodou. Profíci....:bojim Od jisté doby chci být vždycky u toho - to mě naučil zase Pneuservis Fiala Milevsko - zapoměli utáhnout a po pár km byly na pravém kole šrouby už skoro venku... taky profíci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj, tak jem si říkal že bych si pořídil kompresor ten 24litrový a k tomu rázový utahovák.

Chtěl bych tím foukat kola, a používat rázový utahovák na přhazování kol a na povolování šroubů na nápravě, tlumičích.....

Jaké máte zkušenosti? Opravdu to tem kompresot s nádrží 24l neutáhne?

Komprtesor mám koupený z OBI, ale nezozbalený a váhám zda ho nevrátit, jestli ten utahovák s tím pojede.

Díky

u toho einhelu píčí spotřeba vzduchu 110l/min, což je oproti všem ostatní nějak málo

http://www.grandic.cz/pneumaticke-naradi-einhell-dss-260-2-set-pneumaticky-razovy-utahovak-einhell

[upravil dne 28.11.2013 22:36 od mmmb]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...