Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zámky v zimě


Pietro

Recommended Posts

No, já mám u dokladů rozmrazovač zámků (mimochodem dálkový je dálkový :) a na těsnění sem nastříkal silikonový olej (teď to budu aplikovat podruhý). Je pravda, že je cítit mráz po ránu na dveřích, ale zatím sem je pokaždé otevřel bez větších potíží.

Takže pežotkům zdar :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to nezamrzá, mám to na dálku, ve dveřích vůbec zámky nemám... Ale normání olej bych do toho nestříkal, ten ztuhne. Chce to něco, co vytěsňuje vodu, ale netuhne - takové ty spreje WD40 apod., nezkoušel jste někdo?

Jo, kdysi mi ještě u Š120 zamrzl mechanismus zámku - dveře jsem otevřel, ale nedržely zavřené. Fakt super fór :) Tehdy jsem to prostříkal Silkalem, páč jsem neměl nic jiného po ruce, a taky to dalo pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu silikonu na dveřní těsnění, jak jsem tu u někoho četl - jo, to je dobrej nápad, to těsnění taky beru Silkalem. A taky gumu střešního okna - kdysi mi teklo, a na zimu jsem ho zalepoval izolepou - pěknej hnus. A pak jsem ho jednou stříkl tím silikonem, a přestalo téct - jen je potřeba jej po pár měsících stříknout znova...

[Editováno 12/9/02 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze panove,

nejlepsi olej ve spreji na svete je WD40 muzete ho pouzit na co budete chtit a vzdycky budete spokojeny.

Pr. kdyz jsem si koupil svoji 205 tak kdyz jsem chtel odemknout dvere musel jsem strasne dlouho ladit spravnou poluhu klice nez jsem to otevrel. Po nastriku WD40 to byl zazrak a dokonce se mi zda ze se nekdy i klic vrati do puvodni polohy.

V zime nastrikam zamky a namam problem odemikat. Taky tesneni u dveri a oteviraj se skoro sami :)

Takze si kupte WD40 a nebudete litovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo co se tyce zimy tak ja mam spis problem s tim ze mi zamrza okno zevnitr takze kdyz nechci mit po cely palubce snih, kterej se stejne spatne skrabe tak musim pockat az se auto zahreje a odmrazi... Je to prdel ty mrazi.----- Jo keste porad mam letni gumy haha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to namrzání zevnitř se daj použít ty protimlžící spreje - ale není to úplně stopro.

Máš eště letní gumy, jo? Já na 309-ce taky, ale zatim nevim, jestli s ní budu vůbec v zimě jezdit...

Tak malé doplnění - právě jsem objednal zimní gumy i na 309-ku, zítra si pro ně jedu. Barum Polaris (podporuju domácí průmysl :) ) 165/70/13, 1140,-Kč včetně montáže... Za to jsem neměl ani letní...

[Editováno 12/9/02 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, je hezky, ze resite, jestli se dostanete do auta.... Ja se do auta dostal, ale zrejme zamrzla nafta :mad:

a pritom tam meli u pumpy napsany, ze je do -20 a to jsem jeste pro jistotu nalil aditivum.....

takze sem dneska nenastartoval, zlostne sem zabouchl dvere a sel shanet jiny auto, kterym byl jel :(((

nemusite se obavat, tchyne mi pujcila 106ku, takze sem zustal pezotum vernej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám aditiva od CASTROLU. Nevím, jak se to přesně jmenuje, ale zvyšuje to nezamrzavost, čistí to vstřik. soustavu, zvyšuje to cetanové číslo, má antikorozní účinky. Jo teď jsem si vzpoměl, má označení TDA a je to bílý obal s měrkou a červenou nálevkou. Obsah je 0,5L a je na 500L nafty. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těhle aditiv je dost, maj to normálně na pumpách. Shodou okolností mám zrovna taky ten Kastról, ale předtím jsem měl nějaký "super diesel aditiv", a viděl jsem i pár jiných značek...

Těžko říct, nakolik je to potřeba, správně by u pump měla být zimní nafta aditivovaná dostatečně - ale spoléhejte na to. V mraze je asi lepší tankovat naftu u velkých pump s velkou výtočí - pokud totiž někde vezmete ještě letní naftu, nebo nějakou horší, tak ani tyhle přídavné aditiva jí moc nepomůžou.

A ještě otázka - lejete to někdo i do Sety? Včera jsem nabral plnou Sety, a napral jsem do ní ten Castrol, tak jsem zvědavej, jak se to bude chovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jenom pro dízlíky a můžu říct, že to používám celý rok. Pro benzíny se to taky dělá, ale má to jiné označení. Obal je stejný. Rozdíl je v tom, že u nafty zvyšuje cetanové a u benzinu oktanové číslo. Jinak je k dostání u benz.pump, v hypermarketech a v autodoplňcích. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: "Super diesel" jsem taky zkoušel a myslím, že je to totéž, ale nemá to tu nálevku.

Jinak k Setě: Kastról si myslím tam můžeš klidně nalít. Tuším, že to tam i píšou, ale nejsem si jist.

K ostatním aditivům: viděl jsem jich spoustu, ale to je třeba nalít celé balení do nádrže a to si myslím, že se to prodraží. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...