Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pridavne topeni automaticke


dyno

Recommended Posts

zdravim

mel bych dotaz ohledne toho topeni jak poznam ze to funguje kdyz mam studenej motor tak to stejne nez se ohreje fouka studeny nevi nekdo jestli je to rizeny nejak venkovni teplotou nebo mi to proste nefunguje ???

domnivam se ze je asi elektricke ale nevim kde se nechazi

za info dekuju !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé HDi mají 4 žhavičky ponořené do vody, je to někde za motorem, u kabiny. Takže ohřívají vodu.

Změř voltmetrem napětí na nich a případně proud. Stejnosměrný klešťový ampérmetr by byl nejlepší, anebo aspoň měřit úbytek napětí na přívodních kabelech. Proud by měl být kolem 60A (nevím určitě).

[upravil dne 3.10.2010 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 307sw hdi 2.0 79KW r.v.2003 138000km a popisu vybavy toho auta je pridavne topeni automaticke vim ze u nejakych peugeotu typ presne nevim bylo elektricky topeni takovej malej radiator se ctyrmi silnymi kabely ale u tohodle nevim jak je to reseny a hlavne to asi nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívej za motor - koukej z pravé strany, mezi motorem a kabinou, dost nahoře. Ale určitě to ohřívá vodu, a ne vzduch v topení. Takže na rychlost topení to nemá zásadní vliv.

HDi topí i tak dost brzy - nemáš vadný termostat?

[upravil dne 3.10.2010 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Trošku oživím toto téma. Dá se poznat že to topí i jinak než měřením? Nevlastním klešťový ampermetr. Myslím tím třeba za jak dlouho by se měl dostat motor na provozní teplotu, nebo jak rychle se začne vůbec teplota zvedat? Je mi jasny že to ovlivní venkovní teplota, styl jízdy a td. Ale jestli se to dá nějak zjistit odhadem.. V momentálních mrazech -10°C se mi 307čka ohřála po ujetí 16km na pouhých 70°C a to je podle mě sakra málo na to že mi chvíli ještě brčela nastartovaná u baráku než sem oškrabal všechny okna.... Tak jestli mám v háji ten předehřev, nebo termostat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

nene, žádný automatický předehřev nafty, je to topení, které po nastartování motoru ohřívá chladící kapalinu, aby se co nejdříve ohřála na provozní teplotu

 

Edit: tak podle vývoje linku jsem napsal hovadinu :(

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mého 100kW HDI je dle serviceboxu přídavné topení 1000w elektrické těleso vložené v boxu topení za ventilátoren. Než se ohřeje chladící kapalina tak tohle těleso ohřívá vzduch v topení (a topí to opreavdu hned a dost slušně) když se ohřeje kapalina nebo dojde k poklesu napětí (horší baterka) tak to vypne. Vedou k tomu tuším 2 červené a 2 černé silné dráty ze strany od řidiče (před ventilátorem topení). Nevím, jestli je to stejné i u manuální klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie spiraly by mal mat kazdy diesel, spina ich RJ pomocou Releboxu, ktory je vedla poistiek motora. Ja prave riesim jeho opravu/vymenu o par prispevku nizsie (Rele na pridavne vykurovanie), ale zatial pomerne neuspesne. Kedze spina pomerne velky el. vykon, tipujem, ze aj v tvojom pripade budu tieto rele odpalene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 3 roky později...

Topení vodní má výkon asi 4000 W, toto přídavné topení má snad 200W (při 12 V 16 Ampérů). Takže trochu pomůže, ale málo. Krom toho je možné, že chytrá skříňka to zapne až tehdy, když trochu dobije akumulátor.

Někde v potrubí jsou taky předřadné odpory ventilátoru (ovládání 0,1,2,3,4) - nejsou to náhodou tyto odpory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...