Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

problémy při startu 205 XRD


sekal

Recommended Posts

Zdravím vás. Při studeném startu motor běží na dva válce a až po chvíli se rozběhne normálně. Čím je větší zima tím déle to trvá než normálně běží. Mluvil jsem o tom s mechanikem říkal že to může být jedině slabýma tlakama nebo žhavením, že je zbytečné seřizovat trysky. Nevíte někdo o dobrém servisu někde v okolí Ostravy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně jen žhavka, zkus je aspoň žárovkovou zkoušečkou. Žhavicí relé (zhaviaca skrinka) to nebude, to by to nežhavilo vůbec - ale kdyby náhodou bylo špatné, za 500,- ti jej klidně pošlu ;)

S těma tryskama to není zas až tak úplně pravda, když už jsou hodně špatné, taky to dělá problémy... Já, pokud si chci auto nějakou delší dobu nechat (tj. víc než rok :) ), nechám vždy změřít tlaky, zkontrolovat vstřiky (a zatím jsem při tom vždy musel dávat nové trysky), a když jsou vyndané vstřiky, je vidět, jestli žhavky svítěj... Tohle si nechávám dělat normálně v servisu, a vyjde to vždy okolo 2.800 (tlaky, 4 nové trysky a seřízení).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono se to projevuje tak nějak plíživě, ty trysky. Rozdíl poznáš, až když je vyměníš - najednou je motor tišší, má klidnější volnoběh, a líp jede...

Ale mám dojem, že jsem v tomhle tak trochu exot, s tou kontrolou trysek, spousta lidí, co znám, na trysky naprosto dlabe. Mě to holt nepřijde zas taková pálka, těch 2.800 - a na cca 100tis km je od toho klid.

Ty problémy, co popisuje Sekal, budou pravděpodobně žhavkama - ale jednou už se mi taky stalo, že zrovna nejslabší válec měl nejhorší trysku, co už skoro nerozstřikovala, a pod nulou trvalo pěkně dlouho, než se "chytil", asi minutu. A s novou tryskou to dalo pokoj, a chytalo to rovnou... Jasně, asi je to trochu vyjímečný případ, ale radši to nepomíjím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No, mne po vianociach zacal P405GRDTc strajkovat. Vecer som zaparkoval , vsetko OK.

Rano som nemohol nastartovat. Baterka nova, trysky, cerpadlo repasovane minuly rok. Tak som vymenil filtre a iba 2 zhavice z pravej strany. Vlavo je obtiazny pristup, tak som to v tej zime (-7 C) nezvladol. Nepomohlo.

Po roztiahnuti auto par krat zakuckalo a le chytilo. Lenze ked vychladlo, tak zas nic. Ked to pretacam tak minutu v kuse - odpust mi nova baterka - tak to chyti. Teraz sa oteplilo tak skusim este tie dva z lavej strany. Snad je to v tom zhaveni. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetko dobre do noveho roku ! Takze po zakupeni fajkoveho kluca c. 12 za 250 Sk a dokonceni vymeny zhavicov mi padol kamen zo srdca. Tie dva z lavej strany boli obidva mrtve. Po prvom zhasnuti kontrolky zhavenia som chvalabohu hned nastartoval. Takze je asi lepsie najprv zkontrolovat zhavice a az potom sa pustat do trysiek. A som rad ze oprava stala len 4x410 Sk za Bosch zhavice + kluc :-) :D :D :D

P 405 GRDT Break cervena farba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš to, gratuluji. Už jsem chtěl reagovat na ten Luboschův předešlý příspěvek, že vstřiky to nebudou, když jsou rok staré...

Jinak, máš docela odvahu, s tím roztahováním auta! Tyhle diesely jsou na to dost háklivé, tak opatrně. Já mám u svého rozvoďák zralý na výměnu, takže bych si jej roztáhnout netroufl...

Jo, a nářadí většinou kupuju po bazarech, občas se tam najde, a podstatně levněji než nové :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem, z toho roztahovania som mal tiez trochu obavy. Ale rozvody boli robene pred rokom. Inak teraz ked to hodnotim - jeden zhavic musel byt mrtvy uz dlhsie, zrejme z minulej zimy. Ale auto startovalo OK, ked som zhavil po zhasnuti kontrolky este tak 5 sec. Len vtedy som to nepripisoval zhavicu. Bolo mi povedane ze turbo treba zhavit dlhsie, co je podla mna blbost. A teraz ked odisiel druhy tak sa problemy prejavili. Takze, teraz ak auto nenastartuje po zhasnuti kontrolky zhavenia, tak pozeram na zhavice :-) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...