Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svetelny senzor P406


Juraj256

Recommended Posts

Ahojte,

mam takyto problem na svojej 406. CCA pred mesiacom mi zacal blbnut svetelny senzor. Idem autom a zrazu mi zhasnu stretavacky, asi tak na tri, styri sekundy (ako kedy) a potom sa zase rozsvietia. Ked mam zapnute dialkove svetla, tak mi ich vypne. Signalizacia svetiel zacne blikat a ja musim vela krat prepnut packu do polohy 0 a zase spat, ked chcem aby svetla fungovali ako treba. A to vzdy len na chvilku.

Toto mi robi bez ohladu na to, ci mam svetla na packe zapnute, alebo vypnute.

Tak som zacal vypinat svetelny senzor. Ved aj tak je celodenne svietenie, tak si vzdy tu packu musim skontrolovat pred jazdou. Lenze on sa zacal automaticky zapinat. Vypnem ho a niekedy vydrzi vypnuty aj 10 minut. Ale ked sa chce so mnou hadat, tak sa kludne zaplne okmazite po vypnuti, nestihmem ani premiestnit ruku naspat na volant. A to kludne aj celu cestu, kym nezastavim.

Rozmyslal som, ci svetelny senzor nema nejaku poistku, ze by som ho psote vypol a je pokoj.

Dakujem moc za vsetky rady a napady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne toto mi robi na Citroene Xsara, myslel som ze to bude senzorom ale nanestastie to je packami pod volantom s tou riadiacoiu jednotkou. Ja som nanestastie nemal Valeo packy ale nejake ine, a cena strasnych 300 eur v citroene.:o Valea sa vraj daju zohnat lacnejsie ale ked clovek da Valeo miesto toho druheho tak strati zaruku. Vyriesil som to tak ze som odpojil to cidlo na okne, kontrolka stale blika ale svetla stale svietia (mam nastavene denne svietenie cez diag) len potom nefunguje automaticke stieranie(spolocny senzor). To by mozno islo odradenim kablov len zo svetelneho senzora ale to uz som neriesil kedze nie som elektrikar.

Snad som pomohol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne toto mi robi na Citroene Xsara, myslel som ze to bude senzorom ale nanestastie to je packami pod volantom s tou riadiacoiu jednotkou. Ja som nanestastie nemal Valeo packy ale nejake ine, a cena strasnych 300 eur v citroene.:o Valea sa vraj daju zohnat lacnejsie ale ked clovek da Valeo miesto toho druheho tak strati zaruku. Vyriesil som to tak ze som odpojil to cidlo na okne, kontrolka stale blika ale svetla stale svietia (mam nastavene denne svietenie cez diag) len potom nefunguje automaticke stieranie(spolocny senzor). To by mozno islo odradenim kablov len zo svetelneho senzora ale to uz som neriesil kedze nie som elektrikar.

Snad som pomohol

Prosím Tě proč neuplatníš záruku když to máš v záruce, nebo o jakou záruku přijdeš když tam dáš jiné páčky? To jsem nějak nepobral.

Příjde mi to divné, řešit závadu odpojením čidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaruku na ten diel mas ak das presne ten ktory tam patri co u mna Valeo nebolo, bolo mi povedane ze niekedy to Valeo odide o pol roka a keby zistili ze to nebola ako nahrada za Valeo ale ten druhy typ, tak neuznaju zarucnu opravu a mozem kupovat dalsie. Tak mi bolo povedane, ja som to moc neriesil auto pouziva mama na suflikovanie po meste na kratke trasy takze jej to neprislo vhodne utratit na to tolko penazi. A funguje ti aj palubny pc ? mne presal fungovat casom aj ten, zrejmne tam je ta elektrika nejako nachynejsia na nieco.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 let později...

Dobrý deň , mám problém na mojej novokúpenej 406 HDi 2,2 r.v. 2002, po kúpe vozidla som si všimol že mi na palubovke bliká signalizácia svetiel zelená kontrolka a po nejakej chvíli sa mi vypli svetlá cez deň ale aj v noci. Ak som tomu chcel zabrániť tak som zatlačil tlačidlo AUTO na páčke a chvíľku bol pokoj a potom zase to isté a stále dokola. Tak som odpojil svetelný a dažďový senzor teraz mi svetlá svietia po naštartovaní stále aj na NULE aj keď je normálne svietenie a zelená kontrolka stále bliká. Ak by som mal ísť teraz na STK tak asi ani neprejdem. Skúste mi prosím pomôcť dobrou radou ako túto závadu odstrániť Ďakujem :-))

IMG-20211126-WA0001.jpg

IMG-20211126-WA0003.jpg

IMG-20211126-WA0002.jpg

IMG-20211126-WA0004.jpg

Upraveno uživatelem Ľudko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak u 406, ale u 307, na které jsem měl senzor světel, jsem přes diag nastavil trvalé svícení po startu, aby na to nemusela manželka myslet. No, a kopalo se to spolu. Občas to blikalo, občas nesvítilo... Možná bych zkusil mrknout, zda tam není tato položka zaškrtnutá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...