Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Boxer 1M km


MilanF1

Recommended Posts

Tak s tímhle motorem se tomu milionu vůbec nedivím. Sám jsem jezdil s identickým autem (Fiat Ducato) cca 100 000 km ročně (s jedním od fungl nového do cca 150 000 - momentálně má skoro 400 000 a stále bez problémů jezdí, druhý jsem dostal se skoro 200 000 km a najel jsem na něm cca 150 000 - pak byla firma rozpuštěna a auto prodáno).

2,8a v tomhle autě je tak silná, že v podstatě nejde uštvat - trvalá rychlost po dálnici s tunou na hřbetě bez problémů 150 (tacho), maximálka šla i za 170 (tacho) = auto s touhle motorizací skončí nejčastěji tak, že ho nemyslící šlapač pedálů rozstřelí na prvočinitele (což je stejné jako u Sprinterů a podobných přemotorovaných dodávek). Sešlápnout plyn na podlahu jde snadno, ale zastavit 3 t ze 150 už není tak úplná sranda.

[upravil dne 26/9/2010 od Medvěd]

Link to comment
Share on other sites

Ještě drobné, ale zásadní doplnění. Většinu dodávek si firmy pořizují proto, aby ta auta jezdila a také počítají s tím, že auto potřebuje pravidelnou údržbu. Pokud má řidič v autě jezdit +200 km denně, určitě mu budou drobné závady (typu klepání na nápravě) vadit mnohem víc než běžnému vlastníkovi osobáku, který si posílí ego a mezisousedské postavení pořízením plechovky na splátky, přičemž mu zbývá maximálně pár stovek měsíčně na PHM a na běžný servis už nejsou rezervy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...