Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Historie mobilní komunikace :-)


kujon106

Recommended Posts

Zdravím všechny :-)

Chtěl bych se s Vámi podělit o mojí nově vznikající retro sbírku mobilní komunikace, resp. telefonků a případně si jí i díky místním členům trochu rozšířit :)

Sbírat jsem začal celkem nedávno ze vcelku nijak zvlášního popudu. Prostě se mi pár telefonků sešlo a jelikož už nějakej ten pátek mobilům fandim, tak sem si řekl proč ne.

Pár foteček nynějšího \"stavu\", který se den co den rozšiřuje :-) Obrázky jsou samozřejmě klikací - po kliku se zobrazí v plné velikosti.

4287677_IMG_2658_small.jpeg

7691b099487684.jpg 0b398999487757.jpg 6bc1dc99487826.jpg 16ea5399487871.jpg 6098b599487932.jpg

Ze všech mobilů je funkčních cca 85%, což si myslim že na věk některých není vůbe špatné ;) Jako největší perly bych určitě zvolil starýho Dancalla HP2711 a Siemense S10 s prvním \"barevným\" displayem. Kdyby někoho zajímaly technické detaily a vyfičury jednotlivých typů, tak v tomhle tématu můžeme směle diskutovat :-) Na příští týden mám, snad se to povede, přislíbenou kufříkovou Nokii 720, což bude asi největší bomba sbírky.:

LHC2eaee6_nokia_720.jpg

Závěrem bych měl i tady na Peugeot Clubu prosbu - kdyby se u Vás našel nějaký takovýto, klidně i nefunkční, old telefonek, kterého byste chtěli vyhodit, nebo se ho jinak zbavit, měl bych zájem :-) Nemá to ale asi cenu posílat poštou, takže by bylo nejlepší kdybych to omezil pouze na oblast Vysočiny a Brna (kde se vyskytuji a kam můžu dojet). Zároveň také, při nějaké větší \"nabídce\" se nebráním směně za nějakou lahvinku, či něco obdobného.

Věřím že v pokecu tohle téma vadit nebude. Pakliže by vadilo, tak ho klidně smažu ;) Díky.

[upravil dne 26.9.10 od kujon106]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme podobnej zájem :papa

já se tedy soustřeďuji jen na mobily značky Ericsson a Nokia

Eriky mám 2xT10 přeflešlý na T18, R320S, 2xA1018

Nokie mám 5110, 3410, 6210, 6310i, 7110, 3650 a N70

poslední jmenovaný používám dodnes.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoda, ja to pred dvema lety vyhazel... ale na druhou stranu, tohle jsou porad veci co se daji koupit po par korunach na bazarech po netu :)

a to jsem mel i takovou raritku, jako N5130 (snad spravne), coz byla 5110 s vysilacem osazenym 1800 MHz modulem misto 900 MHz, to se tu moc nevyskytovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Motorola vypadá hodně dobře :) To by byla jedna z perel mojí sbírky, škoda že skončila pod kladivem.

Jinak - včera sem oživil S10 a tak se můžete podívat, jak vypadal první \"barevný\" display v mobilních tel. na světě ;) Je to tel. z let 97-98 a dokonce sem v menu našel i možnost vibračního vyzvánění. Telefon jinak 100% funguje, je v pěkném stavu a má vše originál - pouzdro, krabici, manuály. Mam z něj velkou radost :)

33654_1561832576590_1558610982_1342150_8133963_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento, alebo teda podobný siemens, sme raz našli s kamarátom, bolo to v nejakom takom roku okolo 96-97. Nemali sme tam kartu ani nič, striedali sme si ho nosili v ruke nech každý vidí, že máme mobil :D

Svoj prvý a naozaj vlastný mobil aj s kreditom :aut som mal až v roku 2001. Bola to Motorola

Motorola T2288. To boli časi :)

[upravil dne 27/9/10 od marko306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...