Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Zimní pneu 185/65/R15

exBURN

Recommended Posts

Zdravím. Mám možnost koupit za dobrou cenu tyto gumy a jde mi o to zda je mohu použít. V techničáku mám 195/65/R15, takže jak moc poznám užší kola o 10mm? Bude to hodně zlé nebo se s tím dá jezdit? Jako jiné pneu tam mám 185/70/R14 což je defakto hodně podobné-až stejné. Co si o tom myslíte?

Nevím, jde mi o to že budou na litácích které mám vyhlídlé a je mi líto je vyhodit, tak jsem je chtěl dojezdit přez zimu. Nevím co bych musel spáchat pro dopsání těch kol. U té dopravní nehody to není tak žhavé - musel by soudní znalec potvrdit, že ta kola měla na nehodu skutečný vliv. Je to stejné jako z STK, pokud nemáte STK tak to není takový průser pokud vozidlo nemá vady.

No asi dopsat nepujdou, zkousel sem nechat dopsat na 1.8 16V old model 16\" kola origo Peugoet Ouragan pro 406, Peugeot me rekl ze v zadnem pripade, takovouhle vec nedovoli a typovy list mi nedaji (nejdrive jsem byl ve V Group Litomerice a tam mi rekli dejte nam 2500 kopii technicaku a rozmer a znacku kol/gum a posleme uz nevim kam, tak sem napsal mail a tam mi odpovedeli ze mi to proste nezapisou) druha moznost je zajet nekam na ten test stoji to asi 4 t a pak ti reknou jestli je mozno je mit na aute nebo ne, dela se to nekde v Praze nevim jak se ta firma jmenuje, dalsi moznost je napsat vyrobci gum aby ti vystal TP, ze to na tvoje auto jde.

Zapis spatneho rozmeru do TP je nesmysl. Kvuli jedny zime. Navic, pokud jsou na \"dojeti\", coz znamena, ze jsou stare s min jak 5mm vzorku tak bych je v zime ani nevytahoval. Skoda pomackanych plechu kvuli \"vyhodny koupi\". Urcite najdes kola ve spravnem rozmeru.

nechcu zakladat zbytecne jine tema, tak se zeptam tu mam 4 krasne gumy 8mm rozmer 195/65 R15 jak mam zapsane v TP ale jsou 91 T a já tam mam 91 H takze mam nizsi rychlostni vzorek tak by me zajimalo jak na to na technicky koukaj, kdyz v CR rychleji jak 130 jezdit nemuzu coz ten vzorek splnuje a v zime stejne moc rychle jezdit ani nejde, koukal sem se asi do 5 TP a ve vsech bylo na zimu mozno pouzit se snizenym rychlostnim vzorkem, tak jen jestli vzikla chyba pri prepisu nebo fakt nemuzu pouzit

Bendy_- : mužeš tam dat T. nekdo říka že musi byt v aute umistena nalepka s tím že maš gumy do 190 ale nikdy jsem to nevidel :D koukni sem

mluvi tam o tom

Vítek1: ano ma. 80kw bude mit vepředu 283 mm brzdy a na ty jdou nejmenší kola 15\"

[upravil dne 30.9.2010 od čakom]

vyhláška 341/2002 + vyhláška 283/2009

§ 21

(2) V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena.

Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem)

Bendy_- : mužeš tam dat T. nekdo říka že musi byt v aute umistena nalepka s tím že maš gumy do 190 ale nikdy jsem to nevidel :D koukni sem

mluvi tam o tom

Vítek1: ano ma. 80kw bude mit vepředu 283 mm brzdy a na ty jdou nejmenší kola 15\"

[upravil dne 30.9.2010 od čakom]

menší bych nedaval spis vetší! ted mam WV polo rv 96 a mam na nem 15 tky tak me prijdou dost male na tak velke auto jak je 406tka