Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Pomale miznutie chladiacej kvapaliny


Kocure

Recommended Posts

Zdravim,

mam otazku kupil som jazdeny 307break 1.4 16v asi v januari.Po case som zistil ze pomaly mizne voda z chladica.Doplnil som ju na pozadovanu hodnotu a zaznacil jej stav.Teraz to sledujem a po prejdeni asi 3000km mi hladina klesla cca o 1cm.Je to normalne?

Dakujem za odpoved

Link to comment
Share on other sites

Pokud olej nepřibývá, tak kontroluj, zda více bíle nekouří - dostávala by se voda do válce - vadné těsnění pod hlavou. To by ale tlakovalo do vody - po otevření expanzní nádoby by byla cítit spálenina. Pokud nic z toho, tak udělat tlakovou zkoušku a měla by se objevit netěsnost.

Link to comment
Share on other sites

kapalina by se ztrácet neměla, ale tak malý únik bych neřešil....,netěsnost půjde velmi špatně zjistit i při natlakování soustavy, může to dělat i taková blbost jako víčko expanzky...

hlavně je před zimou, tak abys to dolíváním vody nezředil na neúnosnou míru, kontroluj olej v motoru a snad se netěsnost časem projeví ;)

Link to comment
Share on other sites

Biely dym sa neobjavuje.Keby tam bola netesnosť voda by sa dostavala do oleja,znamenalo by to teda že aj olej by bol v chladiacom okruhu(keď sa nad tým zamýšľam).Alebo zle uvažujem?Niekde som čítal o prípravkoch,ktoré sa nalejú do chladiaceho systému a tie utesnia malé netesnosti.Máte stým skúsenosti?

Link to comment
Share on other sites

No neviem, ja by som na novších autách tie prípravky nepoužíval, lebo niektoré priechody chladiacej kvapaliny sú fakt malé a mohlo by sa ti stať, že ti upchá práve nejaký prechod a narobíš si viac škody ako úžitku. Hlavne v chladiči sú tie trubky úzke. Držal by som sa Ozzyho rady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...