Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Dundeeho Pikulín

Dundee

Recommended Posts

Sice to není Peugeot, ale myslím, že to tolik vadit nebude...

Jde o Pick-upa z roku 1992, do provozu leden \'93, tzn. stará palubka a konektory s pojistkovkou na nožové pojistky (což je super).

Už cestou domů s ním začaly \"veselé\" chvilky, protože cca 4 měsíce stál a baterka šla do kytek. Cestou jsem chtěl zastavit na benzínce, tam mi to chcíplo a už jsem nenatočil. Tak jsem musel koupit novou baterku. Pak dál to chcípalo vesele po vyšlápnutí spojky (nízkej volnoběh), ale už se dalo aspoň nastartovat.

V neděli jsem vyměnil kostu pod karbecem, palivák, vzducháč, svíčky, karbec jsem vyčistitl a s kámošem jsme ještě seřídili vůle na ventilech. Pak jsme ještě museli odvzdušnit brzdy protože až doma po příjezdu jsem zjistil, že jsem jel prakticky bez brzdový kapaliny (bylo mi divný, že to brzdí blbě, ale nebyl čas se s tím nějak zabývat cestou).

Auto jako takový je dost shnilý, ale vzhledem k tomu, že s nim budu jezdit jenom já do práce a do lesa pro dřevo, je to ucházející. Navíc se chystám na vyvaření toho nejhoršího a zbytek nějak zamaskovat, než bude doba návštěvy STK...

Fotky dodám co nejdřív, zatím aspoň jedna od původního majitele....

fotografie333.th.jpg

Jo a jedna z výměny baterky...

obraz0008.th.jpg

ty vole , ja myslel ze to chces jen do lesa a ne ze stim budes jezdit do prace , chlape chlape .

ty nalepky si tam mel nechat , jednak si myslim ze dost zakryji a jednak ti po tom aute nikdo nepujde.

Nálepky nekryly vůbec nic, všechno rezatý je okolo:D Navíc by asi byly magnetem pro ty pány, co \"Pomáhaj a chráněj\"...

Potřebujeme dvě auta a teď je máme. Do tohohle musim zainvestovat tak jako tak a kdybych pořídil třetí a tomuhle zrušil papíry, tak i do toho třetího bych musel narvat prachy. Tudíž se investice jenom do tohohle vyplatí (a mě to do práce stačí)...

[upravil dne 22/9/2010 od Dundee]

Od pondělí se s Pikulínem událo pár malých změn, nejmarkatnější je sundání nástavby a nálepek, míň už je vidět oprava př. blatníků (přijdou vyměnit po vyvaření) a pár dalších blbinek...

p8250172w.th.jpg

p8250173.th.jpg

p8250174.th.jpg

p8250177.th.jpg

p8250175.th.jpg

EDIT: Ty kola budou možná na prodej, jsou to Borbety (jako má woody) 7x15, rozteč 4x100, ET nezjištěno

[upravil dne 25/9/2010 od Dundee]

Dneska jsem se pustil do rozvodů a těsnění pod hlavou. Po sundání a otočení hlavy se mi udělalo špatně, protože až takhle vyžranou hlavu jsem fakt nečekal:o

p8260102.th.jpgp8260101.th.jpgp8260100.th.jpgp8260098.th.jpgp8260097.th.jpgp8260103.th.jpg

Tak jsem se při čekání, než mi kámoš doveze jinou, vrhl na rozvody. Nakonec se dílo podařilo a rozvody jsou na místě, jen z auta bude asi dost olejnička, protože cca pět nebo šest šroubů nešlo dotáhnout a mám blbej pocit, že jsou v háji závity v bloku :blicismajlik Proto jsem pochopil i zbytky silikonu na sacím koši, ačkoliv na vaně bylo klasický těsnění.

Druhou hlavu budu přestrojovat a montovat zítra, páč mi ji kámoš dovezl až kolem osmý a já ještě neměl dodělaný věci kolem rozvodů (nejsem rychloservis, radši dělám pomalu a pořádně ;) )...

Vylil jsem z toho G48, ale kdo ví, co tam jezdilo dřív:roll

Jinak v Trpaslíkovi byl taky Stabil, ale ta hlava je oproti týhle jako nová...

S těma šteftama to není špatnej nápad a možná se dají i štefty M6 koupit. To bych je pak máznul Hilomarem, nacpal do závitů a po vytvrdnutí všude jenom matky s pérovkama...

V neděli jsem při montáži hlavy přišel na to, proč jsem Pikulína přivezl bez brzdový kapaliny- kapalina protýká ve spoji mezi THV a posilovačem:blicismajlik Takže mě čeká nákup novýho THV hned po tom, co zjistitm, jestli je tam THV s průměrem 22,0 mm nebo 22,2 mm.

Ty jo:mrktak tohle tema budu sledovat s chuti,to by me v zivote nenapadlo ze by se do myho bejvalyho favka takhle jeste nekdo pustil a skrisil ho z temer mrtvych:DNejdrive sem se tomu tak jako divil kdyz si rikal ze ho das dokupy kdyz sis ho bral a koukam ze tys to myslel vazne.No tak hlavne aby se to podarilo.

MIHUL: Doufal jsem, že těch prací krom karosařiny bude trochu míň, ale vlastně se to dalo čekat, když auto 4 měsíce stálo;) Jen doufám, že ho stihneme vyvařit do STK:roll

Pata: Díky, budu to potřebovat. Až trochu oschne zem, tak můžu nejhorší věci nafotit \"pro pobavení\":D

Dnešek se nesl v duchu malých úprav :D

Jako první přišla na řadu demontáž sedaček a instalace folie na zadní okno ;) Já jsem s výsledkem i přes chyby a dva malý trhance spokojenej

p8300117.th.jpgp8300108.th.jpgp8300116.th.jpg

Potom přišly na řadu \"nový\" sedačky (když je nikdo za 600,- nechtěl, tak jsem aspoň ty přední zužitkoval :P )

p8300112.th.jpg

A jako poslední úprava přibyl k řadičce nízkej odkládací kastlík

p8300114.th.jpg

Zítra si doufám najdu čas na výměnu budíků (už třetích), kterým konečně funguje počítadlo kilometrů a pravýho zrcátka, který jsem si já blbec ulomil :grr

Místo úprav pokračuju opravama :) Včera jsem vybrousil díry na střeše, přetmelil a dneska v tom pokračuju...

0310101140.th.jpg0310101138.th.jpg0310101137.th.jpg0310101136.th.jpg

Zatím mám dvě vrstvy barvy (ze spreje) a pokud to nebude nějak extra hrbolatý, tak to nebudu ani dolaďovat jemným tmelem...

Tak už mám hotovo. Sice to neni úplně super, ale nechám to tak...

0310101648.th.jpg0310101234.th.jpg0310101233.th.jpg0310101232.th.jpg

No a když už jsem měl rozebranej strop, tak jsem si nainstaloval horní panel se sklopnym zrcátkem z klasickýho Fáva

:D

0310101649.th.jpg0310101650.th.jpg

P.S.: Nevim proč, ale některý fotky se mi prostě nechtěj otočit tak, jak maj...

Pekna prace:mrkDundee potrebuju uz nejaky ty inicialy,potrebuju to co nejdrive prehlasit,nechci platit dalsi pojistku,a potreboval bych aby si mi poslal maly technicak,bez toho to tady neprepisu.tak to nejak prosim te rychle zarid.