Jump to content
  • Aktuální cíle darů

p406 1.8 16v 96rok-kolísají otáčky

ivana21

Recommended Posts

Ahojte,tak jsem tu zas....bohužel co ted začla zima mi opět začla menší drobnost,dojela jsem jendou večer domů a zcela vpořádku,auto jelo,drželo otáčky....další den ráno jsem přišla (počasí kolem tak 12stupnů) a sttartovala,auto hned chcíplo,tak jsem sešlápla trochu plyn,auto se drželo...jela jsem trasu 12 km a kdykkoliv jsem vyřadila na neutrál tak mi to chcíplo,pak jsem dojela domu auto chvilku nechala,vypojila baterku a znovu zapojila a při kažždém staretu na neutrálu kolísají otáčky. Nejdřív tak 1200, pak 300-500 a vyšplnou se na 800-900,ale stejně pořád kolísá a znovu nabírá,vyčistila jsem sací klapku, i ten snímač otáček jak se tu psalo. Zlepšilo se to nepatrně,ale stejně kolísají...děkuji za odpovědi a návrhy. Jinak opravdu se mi to stalo z ničeho nic,prostě další den bum....

Mam takovy tuseni, ze u tehle starych motoru to delaji bud vstriky nebo regulator tlaku paliva, co je na vstrikovaci rampe, mival jsem obcas taky problem, sice teda ne doslova kolisani otacek od 300 po 1200, ale stavalo se mi, ze kdyz jsem nastartoval studeny motor, tak do 2sekund chcipl (pokud jsem neproslapl plynovy pedal) a po druhem nastartovani bezel v nizkych otackach.

Ted po vymene motoru, kdyz jsem tam dal i novejsi vstriky a novejsi regulator tlaku paliva (oboji z roku 99 se 130tis najetych km) tenhle problem zmizel

Takze mozna zkusit vycistit vstriky na ultrazvuku a pripadne vymenit ten regulator tlaku paliva

[upravil dne 21/9/10 od Ferry]