Přejít na obsah
cambel

Nepravidelně netáhne 2.2 HDI FAP

Recommended Posts

Zdravím všechny,

mám takový problém, když za studena nastartuji auto a rozjíždím se (přidávám plyn), tak mi auto chvíli vytáhne do otáček, že se rozjedu, ale ihned na to mi otáčky klesnou a ať šlapu na plyn jak chci, tak mi auto nejde do otáček a nejede. Je to hrozné třeba na křižovatce když se rozjíždím, auto jakoby přidávalo a najednou jako bych zatáhnul za brzdu a nejede to a málem se zastavím. Ostatní řidiči na mě koukají jak na blázna co se chce zastavit uprostřed křižovatky, jenže já dupu na plyn a auto nic. Toto je nejhorší samozřejmě při rozjezdech, ale dělá to při všech rychlostech i po zahřátí motoru. Zbavím se toho jedině tak, že po zahřátí motoru auto někde na chvíli odstavím, vytáhnu klíček ze zapalování a pak zase nastartuji a auto už jede normálně. Jsme z toho neštěstný, protože jsem to měl na diagnostice a nic neukázala. Nechal jsem to v servisu několik dní ať to projedou a vrátili mi to s tím, že na nic nepřišli a auto jede normálně. Zjistil jsem, že to dělá zejména když auto nechám několik dní stát a nejezdím. Neví někdo co by to mohlo být? Nějaké čilo v motoru, váha vzduchu nebo něco jiného?

Jinak k autu bych ještě dodal, že bylo na docela velké opravě, přidřený motor na klice, takže vybroušená klika a spousta součástek v motoru nových. Volal jsem do servisu kde mi to dělali a prý ty moje problémy s touhle opravou nesouvisí a že to mám zajet a když to bude dělat dál, tak se teprve stavit k nim.

Oprava, dělá to zcela náhodně i při zahřátém motoru na provozní teplotu. Menší poznatek je,že když na vyšší otáčky to netáhne, ale podtočím (přeřadím na vyšší stupeň), tak to ještě trochu zabere. Takhle vlastně přidávám, když fakt potřebuju aspoň trochu přidat. Je to bída, běhěm pár měsíců co jsem koupil tohle auto do něj jen vrážím peníze a něco ladím. Měl jsem tedy lepší mínění o Peugeotech.

Další poznatek, když auto začne dělat výše uvedené potíže, tak jde z výfuku černý dým.

Auto má najeto asi 160tis, takže není v háji FAP filtr? Žádná kontrolka nasvědčující chybě ale nesvítí.

Motor 2.2 Hdi FAP 94kw

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Z toho co popisuješ mi to dost připomíná mé problémy s hadicemi od turba, když vylítla, okamžitě černej dým z výfuku a auto skoro nejde a žádná kontrolka se neukáže, určitě bych je zkusil zkontrolovat... Jinak už jen spíš někoho kdo to s dia umí, protože něco se najít musí, blbý je že dost často je potřeba aby se problém právě projevil... :roll

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×