Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Start až na druhý pokus, podsvícení přístrojovky

lukasruzicka

Recommended Posts

Zdravím,

mám pažouta 306 sedan RV 1995 1.6 SR a mam na vás dva dotazy.

1) Pokud nechám auto déle stát (Stává se mi to vždy ráno) a nastartuju, tak motor po pár sekundách zdechne. Když nastartuju podruhé, naskočí a celý den běží a startuje bez problému. Ze začátku ještě ještě drží dost vysoké volnoběžné otáčky (kolem 1500 ot/min).

2) Nechce mi svítit podsvětlení přístrojové desky ani podsvětlení knoflíků na středovém panelu. Dříve svítilo. Pokud může být závada v pojistce, prosím o schéma pojistkové skříňky na můj model - nikde na internetu jsem se k němu nedohrabal. Nebo alespoň číslo pojistky, která má zmíněné svícení na starosti.

Díky za každou radu :)

Lukáš

Tak předpokládám, že jestli je chyb v pojistce, tak prolez celou pojistkovku a narazíš-li na nějakou vyhořelou, tak ji vyměň a pokud problém nezmizí, tak jsi opravil něco jinýho. :D Studené starty jsou vyždycky horší, mně třeba pomohly svíčky Denso iridium. Když stálo auto v mrazu měsíc nehnutě bez jedinýho startu, tak po měsíci v mrazu to stejně chytlo na první škytnutí a otáčky v normě...ale samozřejmě může být chyba i jinde...

Díky chlapi za vaše odpovědi!

Takže dneska sem se v tom půl dopoledne ryl. Vyměnil jsem pojistku číslo 19 (10A), která byla špatná, ale světlo na budících stále nikde :grr

Za zmíněnou záslepkou byl konektor, který byl pouze spojen plíškem, aby přes něj tekl proud...úspěšně. Měřil jsem na něm napětí a bylo tam něco kolem 2,5V.

Dokonce sem i vyndal palubovku, abych zkontroloval, jestli nejsou kaput žárovky - samozřejmě nebyly. Ale dostat jí ven přes volant, to sem myslel, že mě jebne :bacha:D.

To tomass11: Díky za post s pojistkami ! Mohl by jsi sem ještě hodit zbytek stránky pls, ať je mám všechny ? :)

Takže práce spousty, ale kýžený efekt stále nikde :bojim