Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Jak vyřešit situaci - podvod

MaPiv

Recommended Posts

Ahoj,

rád bychse ze zeptal, jak vyřešit (pokud to jde ) následující situaci.

Potřeboval jsem do práce vypracovat určitý typ dokumentu. Našel jsem si na netu kontakt na pána, který jej dělá. Oslovil jsem ho s poptávkou a pán, že není problém, že to udělá.

Odeslal jsem tedy dle domluvy zálohu 7750,-Kč na panem uvedený účet s tím, že zbytek doplatím při převzetí zásilky dobírkou.

Veškerá komunikace probíhala emailem, náhled jeho práce odpovídal skutečnosti.

Nicméně dnes při převzetí zásilky a zaplacení dobírky jsem zjistil, že uvnitř obálky jsou jen prázdné listy.

Jak situaci nyní řešit? Myslím, že adresa uvedená na zásilce bude vymyšlená. Mám tedy jen jeho bank.účet a emailovou adresu. Zajít napolicii?

Co stím? Jsem o 15.000,-Kč chudší a výsledek je nulový.

Hoď mě do SZ nějaká info email apod., trochu ho proklepnu jestli chceš. (nebudu nijak kontaktovat nebo činit kroky)

Problém je, že on popře, že tam byly prázdný listy. Řekně, že to bylo v pořádku a že to je nějakej omyl.

Takže na policii si rovnou vezmi alespoň jednoho člověka, kterej byl u otevření obálky.

Sorry, ale myslím si, že:

a) i kdyby se ho polišům povedlo dohledat, on nějaké prázdné listy v obálce popře

b) je to drahá zkušenost

Jediná šance jak mu trošku zatopit je rozjet mu na serverech, kde jsi na něj narazil, nějakou antireklamu a pokusit se najít větší množství takto podvedených \"klientů\" - víc poškozených = větší škoda a tedy i zájem vyšetřovatelů by měl být větší (nevěř tomu, že by po něm poldové nějak závratně pátrali - je potřeba si ty poškozené najít sám a pěkně na stříbrném podnose předat důkazy. Ještě je otázkou, kolik dalších poškozených vůbec je a kolik z nich se bude chtít honit po výsleších a případných soudech s relativně nejistým výsledkem.

Sice to bude znít jako póza, ale zaplatit někomu 15 000,- Kč jen na základě mailu není ten nejrozumnější krok.

a co treba v emailu kliknou na hlavicku emailu a podle IP adresy dohledat ? taky uz jsem takto patral a funguje to,rozbaloval jsi pred poštačkou?Jinak dohoda ustní nebo formou emailu je myslím taky dohoda a váhu má stejnou jako psana smlouva o tom,že se jedná o tr.čin není pochyb,před udaním by jsem si to hodil na papír a predal to pisemne,preci jenom pri vyslechu ti muze něco uniknou pridat tu IP adresu,čísla účtů a jinak pokud pujdes do banky,kde je vedeny účet a pujdes mu tam vložit jako,tak ti pani u prepazky rekne čí je to ucet,komu vkladas a pokud se jedna o KB,tak to vidíš i na listku,kdyby se ti chtelo mu ev. jeste pridat nejakou kacku .

Mám tři svědky,kteří se mnou byli na poště....a viděli, že v obálce nic nebylo. Vč paní na přepážce.....

Tak požádej paní u přepážky na ČP, zda-li ti to dosvědčí na PČR a sdělí ti své jméno jako svědka a vezmi popřípadě sebou i další dva. Na nic nečekej.

[upravil dne 16/9/10 od OK406]