Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Zimní pneu

Guest gerraldpb

Recommended Posts

Guest gerraldpb

Jaké zimní gumy na 407 SW doporučíte? Auto mám od léta a vybral jsem ai tyhle: Nokian WR G2 XL 205/50/R17. Na 406 stačily Barumy:bojim. Máte s Nokiany někdo zkušenost?

[upravil dne 16/9/10 od gerraldpb]

Hm ja ich mam na mojom aute celu minulu zimu a zas musim povedat ze velmi dobre gumy. Hucia menej ako letne bridgestony potenza co mam teraz a super na snehu aj lade. A nezdaju sa mi az take tvrde. neviem mozno zalezi od rozmeru a od fabriky kde sa vyrabaju. moje su made in russia.

Pokud si chceš udělat obrázek, je dobré si prohlédnout nějaké testy, třeba na www.pneunet.cz, tam jsou i nejlepší ceny. Já budu volit mezi Continental TS 830P a Goodyear UG7+, spíš asi Continental, ty UG7+ jsou už 3 roky starý typ, uvažoval jsem i o Dunlop SP Wintersport 3D - vzorek už je ale starý dokonce 5 let. Dobře vychází v testech u menších rozměrů nový model Bridgestone Blizzak LM30 a kupodivu i nejnovější model Fulda Kristall Montero 3, ty se ale v nabídkách potřebných rozměrů 205/60 R16 moc nevyskytují.

Zlí jazykové ovšem tvrdí, že v testech často nejlíp vychází německé pneu jenom proto, že testy většinou provádí Němci :D

[upravil dne 16/9/10 od misan60]

Chci se zeptat, mam na svý 407 origo 17 alu kola vč. senzorů tlaku v pneu. Mám si dát raději plecháče nebo můžu přezout na orig.hliníky? Někde jsem slyšel, že mráz a sůl nědělají právě senzorům v zimě dobře... A dají se event. tyto senzory na zimu vyměnit za normální ventilky? Díky

Zdarecscs,já si na doporučení bratrance,jezdí jako navigátor rally,koupil Dayton DW510,vyrábí to koncern Bridgestone,poměr cena-výkon super,jsem zvědav,před tím Michelin Pilot Alpin,zbytečně drahé,do hor nejezdíme,jen město a mimoměsto do do roboty.

• 4 weeks later...

ja som vlani kupil Nokian WR G2 205/60/R16 a spokojnost. gumy tiche, drzia stopu aj na vode aj na snehu.

to vrtulnik76: mozno si kupil nejaky skladovy leziak, guma tiez starne a mozno lezala niekde zaprasena v sklade, potom si na ne niekto spomenul a rychlo ich predal

Už mám nachystané zimné gumy na alu diskoch a so snímačmi tlaku. Letné mám tiež so snímačmi tlaku, aj fungujú.

Moja otázka, po nahodení zimných kolies so snímačmi budem musieť isť na dia ich zaregistrovať?:myslim

Ďakujem za radu.

riadiaca jednotka zvlada dve sady gum so snimacmi. ak ale este niektore neboli na aute prihlasene budes musiet ist na dia. pravdepodobne budes ale potrebovat aj cisla jednotlivych snimacov aby si ich spravne prihlasil.

Už mám nachystané zimné gumy na alu diskoch a so snímačmi tlaku. Letné mám tiež so snímačmi tlaku, aj fungujú.

Moja otázka, po nahodení zimných kolies so snímačmi budem musieť isť na dia ich zaregistrovať?:myslim

Ďakujem za radu.

riadiaca jednotka zvlada dve sady gum so snimacmi. ak ale este niektore neboli na aute prihlasene budes musiet ist na dia. pravdepodobne budes ale potrebovat aj cisla jednotlivych snimacov aby si ich spravne prihlasil.

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale tie čísla sú asi na snímačoch vo vnútri a ja už mám gumy obuté na diskoch a vyvážené. To ich bude treba vyzuť a pozrieť tie čísla, bez toho sa to nedá prihlásiť? Myslel som, že nebude treba ísť na dia vôbec, keď sú tam aj letné so snímačmi.:grr