Přejít na obsah
antal

Pokazené ABS

Recommended Posts

Zdravím mam dotaz.Na prístrojovke mi vyhazuje hlašku abs tak som s tým zašiel do peugeotu kde to napíchly a po naslednej kontrole mi povedali že odišlo abs.Tak by ma zeujímalo či neexistuje niečo(nejaka firma)ktora to trebars repasuje.Nove sa mi teda kupovat nechce za tie prachy.:bojim

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladám, že za takú diagnostiku si nič neplatil a tomu zodpovedá aj informácia, ktorú ti dali.

Samozrejme, diagnostika ukáže, či a ktoré čidlo je vadné, alebo prípadne výkonná jednotka.

Takže, ak chceš pokračovať doma - amatérsky, tak treba zistiť príčinu - najčastejšie je to čidlo u kolesa. Pozri kolesá, či blízko čidla je ten zúbkovaný prstenec, asi 2 mm vzdialený. Može byť prasknutý ten prstenec, utrhnuté čidlo, narazené čidlo, utrhnutý kábel, vadný konektor. Ak máš vzadu bubny, tak zúbky i čidlo sú schované, nie sú zvonka vidieť.

Čidlo by malo stáť asi 1500 Kč (odhadom).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

hod VIN kod, pokud by byla opravdu spatna cela jednotka ABS mam jich nekolik funkcnich na prodej i z novych modelu, tak bych se podival, zda mam stejnou, ktera by pasovala do tveho auta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak vin musím pohladat.A na ostatne odpovede,servis po diagnostike samozrejme hladal problem,hovorili mi že tam može byt bublina v okruhu alebo pretrhnutý kabel ale vraj je problem v tej celej jednotke.Samozrejme ja sa tomu prd rozumiem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pisete ze diagnostika by mala odhalit ci je vadne cidlo alebo jednotka.Mne ABS blbne a zatial som bol v 3 servisoch a nikde nevedeli odhalit co to je.Musi to byt original diagnostika alebo to dokaze odhali aj obycajna?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zalezi co je obycajna diagnostika. fakt obycajna, len dokaze zmazat chybu. Nejaka poriadna napr od bosch zvladne komplet cely abs system.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku