Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bodový systém


BOSSCZ

Recommended Posts

Ahoj všem, mám jeden dotaz ohledně bodového systému v naší zemi :)

Co je pravdy na tom že pokud vás policie zastaví a odmění vás body ať už je to za cokoliv musí vám je příslušný odbor dopravy pod který spadáte připsat do 5 pracovních dnů od spáchání přestupku? Slyšel jsem že pokud to nestihnou v daném čase musejí je vrátit z5 :D

Máte s tím někdo nějakou zkušenost nebo víte jak to přesně je?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policie má povinnost spáchaný přestupek do 5 pracovních dnů oznámit na příslušný odbor dopravy. Tím je jasně dané, že odbor dopravy nemusí do 5ti dnů přestupek zapsat do karty. Ale lhůty odboru dopravy neznám, u Policie ČR to vím přesně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem našel na netu že policie musí ne do 5ti dnů ale dokonce jen do 3 dnů hlásit :)

(1) Řidiči motorového vozidla, kterému byla příslušným orgánem uložena sankce za přestupek, sankce za jednání vojáka označené za přestupek ve zvláštním právním předpise, nebo mu byl uložen kázeňský trest za jednání mající znaky přestupku anebo mu byl soudem uložen trest za trestný čin, a přestupek, jednání vojáka označené za přestupek ve zvláštním právním předpise, jednání mající znaky přestupku anebo trestný čin, spáchal jednáním zařazeným do bodového hodnocení, se zaznamená v registru řidičů stanovený počet bodů.

(2) Záznam v registru řidičů provede příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností ke dni uložení pokuty za přestupek v blokovém řízení nebo ke dni nabytí právní moci rozhodnutí o uložení sankce za přestupek, rozhodnutí o uložení sankce za jednání vojáka označené za přestupek ve zvláštním právním předpise, rozhodnutí o uložení kázeňského trestu za jednání mající znaky přestupku anebo rozhodnutí, kterým se ukládá trest za trestný čin, a to nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne, kdy mu bylo doručeno

a) oznámení o uložení pokuty za přestupek v blokovém řízení,

b) rozhodnutí o uložení sankce za přestupek, rozhodnutí o uložení sankce za jednání vojáka označené za přestupek ve zvláštním právním předpise anebo rozhodnutí o uložení kázeňského trestu za jednání mající znaky přestupku, nebo

c) rozhodnutí, kterým byl uložen trest za trestný čin.

(3) Oznámení nebo rozhodnutí uvedená v odstavci 2 příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností doručí

a) policie nebo obecní policie, jde-li o oznámení uvedené v odstavci 2 písm. a), a to do 3 pracovních dnů ode dne uložení pokuty v blokovém řízení,

b) orgán, který uložil sankci za přestupek, sankci za jednání vojáka označené za přestupek ve zvláštním právním předpise anebo trest za kázeňský přestupek v prvním stupni řízení, jde-li o rozhodnutí uvedená v odstavci 2 písm. b), a to do

1. 5 pracovních dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí, nabylo-li rozhodnutí právní moci v prvním stupni řízení, nebo

2. 5 pracovních dnů ode dne, kdy obdržel rozhodnutí opatřené doložkou právní moci od orgánu, který věc projednal ve druhém stupni řízení,

c) soud, který uložil trest za trestný čin v prvním stupni řízení, jde-li o rozhodnutí uvedená v odstavci 2 písm. c), a to do

1. 5 pracovních dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí, nabylo-li rozhodnutí právní moci v prvním stupni řízení, nebo

2. 5 pracovních dnů ode dne, kdy obdržel rozhodnutí opatřené doložkou právní moci od soudu, který věc projednal ve druhém stupni řízení.

[upravil dne 10/9/10 od BOSSCZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne teda body neprideluje policie, ta da jen pokutu a preda pak prestupek na registr ridicu, body pak prideluji urednici.

lhuta policie pro predani jsou ty tri dny, ale jaka je lhuta na pripsani bodu to nevim, zkusim se zeptat, jak to je a jak se postupuje, kdyz to nestihnou projednat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by se to dalo vysoudit, ze Ti neopravnene pripsali body. Zkusi to nekdo?

Zkusim to protože mě tyto orgány slušně řečeno serou :D

Na školení řidičů nám to bylo řečeno školitelem jasně, jde jen o to si to pohlídat, mají na to všichni zákonou lhůtu a pokud ji nedodrží jednají vlastně protizákoně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dnes ráno jsem byl \"odpaněn\" těmi, co nám pomáhají a chrání nás. Na to, že najezdím ročně >50.000km, tak jsem to čekal dřív. Nicméně mě to štve, odjížděl jsem od špitálu, kde jsem nechal ženu a dceru, kterou právě operovali a zvedl jsem teda telefon, kde mě žena informovala o průběhu anestezie... Bohužel mě zahlídli vyjíždějíc z vedlejší silnice, 1000,-Kč bloček. Dotaz zní - kolik to je bodů? Díky, J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem 2 body za rychlost (myslim že 101km/h mimo obec :bacha) a jeden za světla. Oboje ten samý den na jaře 2008, jen od různých hlídek. Nic mi nepřišlo. Za ty světla policajti ani nevěděli jestli se body dávají. Dozvěděl jsem se to až o rok a půl dýl, byl jsem na úřadě, zeptal jsem se na to divil jsem se že to byli 3 body a né 2. Každý rok se umazávají 4 body, takže rok už nic nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...