Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za studena neudrží volnoběh.


exBURN

Recommended Posts

U mě poznatek č. 2 :-) Po odpojení krokáče se chová uplně stejně, takže dle mé uvahy ho mám seklý v nějaké mezipoloze.....No kazdopadne ho nekde sezenu na pujceni a zkusim. Uvidime. Každopádně pokud to nebude tak nevím čím pokračovat :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me tohle chcipani taky obcas delalo, vetsinou jsem nastartoval studenej motor a do 3 sekund auto chciplo (pokud jsem neproslapl pedal plynu), po druhem nastartovani uz vetsinou motor bezel na volnobeh bez problemu.

Trochu se to zlepsilo po vymene lambda sondy, ted to uplne zmizelo po vymene motoru :D (ze stareho motoru zustala cela klapka sani s cidlama i krokacem, vymenil jsem akorat benzinove vstriky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě chcípá ihned: chytne - vzdechne. Šlápnu na plyn a držím zmáčklé milimetr - nechcípne, nastartuje a drží 1200 ot....

Uvidím až seženu krokáč. Snad neskončím u výměny motoru :-(

[upravil dne 12/9/10 od exBURN]

u mě už taky nastartuju a hned zdechne když nepodržím trochu plyn tak pořád zdechává,podruhý když nastartuju tak v pohodě,ale kolísají trochu otáčky....vyměnil jsem čidlo teploty chladící kapaliny a stejný,dnes jsem vyměnil Snímač tlaku sacího potrubí EPS tak uvidíme....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snímač tlaku sacího potrubí taky ne,ale přidalo se k tomu,že když to je studený a chci se rozjet sešlápnu plyn a auto se nechce rozjet až skoro chcípne a pak se zase chytí(jako by se dusil),ale je zajímavý že na LPG když přepnu po nastartování tak jede normálně...:myslim napadají mě jestli nejsou zasraný vstřiky nebo jak psal Ferry spatny regulator tlaku paliva na vstrikovaci rampe, je ovladan podtlakem ze sani, mohl by treba spatne regulovat.když je auto teplý všechno OK nebo když je zima ještě mě napadá čidlo teploty vzduchu,měnil jste ho nekdy někdo?někdo tady čistil vstřiky ultrazvukem nevíte kdo?

[upravil dne 13/9/10 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

jo hoši LPG.taky mě napadlo jak psal Ferry že když LPG jde přes benzínový vstřiky jestli je nějak nezasrává a pak to dělá na benzín problémy,měl jsem stejný problémy...byl jsem na diagnostice ta neukázala nic, tak jsem vyměnoval čidla z auta manželky kde vše chodí jak má,zelený čidlo-nic,map senzor nic,krokáč nic, teplota nasávaného vzduchu nic,ale problémy byly jen na benzín při přepnutí na LPG vše chodilo bez problému.no a byl jsem u kluka co mi dělal plyn,a ten mi poradil ,že může být rozhozená benzínová mapa,protože lambda sondy při stálém provozu na LPG směs vyhodnocují jako chudou tak benzínová jednotka při startování vstřikuje víc benzínu a auto se pak uchlastáva a dusí.tak mi známej přehrál software do ŘJ motoru a tak 3 týdny žádný problém a auto startuje na škrtnutí (byl jsem z toho taky naprášky,startoval jsem třeba 5krát a vubec se autu nechtělo...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

viz Charlie

Je to tak, ja mam 307 1.4i na LPG BRC taky my to dělá když je motor studený tak startuju na po třetí nedrží

otáčky a chcípe.

Známí mi říkal že se musí přehrát software,že to Peugeoty dělají a ještě mi říkal že to chvíli vydrží a pak se to rozhodí

zase tak nevím.

Kolik tě to stálo to přehrátí?

[upravil dne 24/10/10 od toma74]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mě to dělá,už 14 dní,že po startu se rozjedu,ujedu cca 3km u přejezdu (železničního) mi to zdechne,to už jedu na LPG.A pak to zdechává pokaždé,když sundám nohu z plynu a to i když to přepnu na benzín.Pak zastavím vypnu motor,na 5-10 s. vyndám klíček,znovu nastartuji a jede to tak jak má.Toto se mi tento týden stalo 3x po ránu a jednou odpoledne.Tak nevím,zkusím vyčistit krok.motorek,ale pokud vás něco napadá tak sem s tím.Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Chcel by som sa opytat, ci to tu uz niekto vyriesil, lebo aj ja mam podobny problem.

Auto stalo 2 noci, a ked som nastartoval, hned zdochlo. Tak som nastartoval znova, podrzal plyn tak na 1500 otacok asi pol minutky a rozbehol sa. Ked som isiel preradit z 1 na 2, tak to zase zdochlo... Az kym sa motor nezohrial, otacky padali stale dole, chcelo by to zdochnut.

Oplati sa mi ist na diagnostiku s tym? Nebude to tak, ze ked sa auto zahreje, \"chyby\" sa akoby stratia? A co sa mi oplati vymenit ako prve z tych vyssie uvedenych veci: svicky, zapalovaci rampa, lambda sonda, teplotni cidlo pro RJ (zelene na termostatu), muze byt spatnej i ten krokac, spinavy vstriky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Už delší dobu mám také problém s udržením otáček a chcípání motoru.Někdy lítaj otáčky až o 600.Před chvilkou jsem přišel od auta,kde jsem odpojil to zelené čidlo chl.kapaliny.Motor naskočil normálně a držel otáčky jak na benzín tak na lpg.Akorát má takový zádrhel od spodu otáček při sešlápnutí pedálu,ale to je asi proto,protože tam není.Skusím čidlo prohodit a uvidím.Nevím jestli to byla náhoda nebo bude závada odstraněna.To čidlo musí být vždy vadné,nebo se dá třeba jenom vyčistit.Nevíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
  • O 10 měsíců později...

poslední dobou,mi auto zase po ránu zdechávalo a při rozjezdu se dusilo až zdechlo,vše zkouškou vyměněno až na krokáč,byl původní,ted jsem tam dal z auta od Olgojce který mělo 40000Km a je 3 dny klid a předpisově drží otáčky,taky než jsem ho vyměnil tak při zapnutí klimy lítali otáčky od 700-1300ot /min ted předpisově drží 850 tak to snad vydrží....

[upravil dne 24/8/12 19:43 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes opět stejný příznaky:grr:grr:grr,ráno auto nastartuju otáčky valetí na 1200 a pak to zdechne,takhle 3 než se to udrželo...

mohlo by za tím stát palivový čerpadlo ,že dává malej tlak a když mám v nádrži vždy jen 10-15l....,jinak už nevím co s tím diagnostika neukazuje žádnou chybu akorát ted byla přechodná chyba zadní lambda??ja nevím co s tím....jak to je teplý tak vsechno chodí jak má a nejsou žádný problémy.....????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto sa tu dlho riesilo na 1.8 st modeli a poriadne sa to ani nevyriesilo menilo sa skoro vsetko krocac snimace a nic ja som toho nazoru ze su to vstrekovace robi to aj mne niekedy castejsie niekedy vobec po precisteni vstrekovacov na chvilu klud a potom znova

[Edited on 26/8/12 16:25 by krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě ,že to dělá nepravidelně,vyměníl jsem krokáč už se to alespon nedusí pří rozjezdu.....druhá 1.8 chodí jak šlak a bez problému....vždy to dělá když je teplo, v zimě a když jsou teploty pod cca12C chodí bez problémů...jedině Straki007:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...