Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Crash test Škoda Yeti vs. Superb


Haryk

Recommended Posts

Ale já sem jasně už psal, že ty proijedoucí vozidla musí mít stejnou masu.

Chtěl bych přidat trošku do mlýna...

Když auto pojede 50 km/hod a váží 1000 kg, pak má kinetickou energii podle vzorečku E=1/2m*v*v=96.5*kJ.

Tu samou energii bude mít auto, který do něho narazí 50 km/hod. Celková kinetická energie je tedy E´=2*E=193 kJ.

Když ale auto narazí 100 km/hod do zdi, pak před nárazem mělo energii E´´=0.386 MJ, tedy dvojnásobnou!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E\' neni 2 x E, ale E(1) - E(2), bo ty auta jedou proti sobe.

takze jsi dokazal akorat to, ze v prvnim pripade obe auta zustanou stat v miste srazky, coz plati i pro druhy pripad, bo hmotnost zdi uvazujeme radove vyssi, nez hmotnost auta.

kazdopadne uz by bylo na case shodnout se na tom, co vlastne resime, takhle existuje 1000 ruznych pohledu a k nim dva tisice reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E\' neni 2 x E, ale E(1) - E(2), bo ty auta jedou proti sobe.

takze jsi dokazal akorat to, ze v prvnim pripade obe auta zustanou stat v miste srazky, coz plati i pro druhy pripad, bo hmotnost zdi uvazujeme radove vyssi, nez hmotnost auta.

kazdopadne uz by bylo na case shodnout se na tom, co vlastne resime, takhle existuje 1000 ruznych pohledu a k nim dva tisice reseni.

Energie není vektor, takže to nesčítáš jako rychlosti! Já jsem ti spočítal celkovou energii soustavy 2 aut, která se změní v deformační energii a ta je 2x menší než když auto narazí 2x větší rychlostí do zdi! Důvod je ten, že když jedeš 2x větší rychlostí, máš 4x větší energii... Na tohle ani nepotřebuju můj doktorát z fyziky. Uf, to jsem se zas rozčílil:-)

[upravil dne 14/9/10 od Venca 306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...