Jump to content
Haryk

Crash test Škoda Yeti vs. Superb

Recommended Posts

Jeny: Není, má spoustu pomyslných technických much, ale není tak hnusná jak MBčko. O nic víc nejde. :papa

Přema: Myslím, že člověk, který si koupí kombíka o hatchbacku ani neuvažuje. :)

[upravil dne 9/9/10 od peugeot09]

Hádanka: kdyby jeli proti sobě, oba 90km/h, tak je to stejný jako při jaké rychlosti do zdi?

Btw: rád vidím rozbořenýho Yetiho! (bez újmy na něčím zdraví)

Rychlosti se scitaji, takze kdyz oba 90, tak do zdi jako ve 180

Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Tohle bylo 90 proti 0 km/h a obě auta se celkem hezky zmuchlaly. Kdyby toho Yetiho poslali v 90 proti zdi, vypadal by úplně jinak (asi jako ve 130 proti stojícímu autu)....

EDIT: Něco jinýho je poslat káru proti deformovatelný překážce, než proti betonový zdi. Moje 405ka jednou v rychlosti cca 30 km/h přerazila haluzku v pangejtu a výsledek byl horší, než když do ní v přibližně stejný rychlosti práskla Fobie...

[upravil dne 9/9/2010 od Dundee]

Já nechci pochlebovat konkurenčnímu vozovému parku, ale v těchhle nabořenejch kárách není interiér posádky, krom pavouka na skle, téměř dotčený. Samozřejmě nepočítám vystřelené vaky. Takže nezbývá, než smeknou klobouk.

Co se týká airbegů, Ty by měly vystřelit i při zapnutém zapalování, nejen běžícím motoru. Pokud někdo zašlajfuje bez spojky a chcípne mu motor, měl by proti nějakému praseti z protisměru docela smůlu.:myslim

tiež si myslím, že tie autá dobre obstáli, ale ako bolo už vyššie písané, je iné keď auto vrazí do deformovatelnej prekážky a iné keď do betónového múru.

Jednalo se o simulaci nehody, která je v praxi poměrně častá (letos v létě byl dokonce NEJČASTĚJŠÍ způsob zavinění DN náhlé přejetí do protisměru) - náraz do zdi v 90ce má samozřejmě pro osádku auta mnohem horší důsledky, ale kolik takových nehod je?

Podle mně obě auta v testu obstála na výbornou

Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Tohle bylo 90 proti 0 km/h a obě auta se celkem hezky zmuchlaly. Kdyby toho Yetiho poslali v 90 proti zdi, vypadal by úplně jinak (asi jako ve 130 proti stojícímu autu)....

Ok, ale ja nepsal nic o zmuchlani auta, psal jsem ze pri nehode a protijedoucich aut se rychlosti scitaji.

Ale asi radsi v 90 do zdi nez celne do druheho co jede 90