Jump to content
  • Aktuální cíle darů

pokles vykonu a vyssia spotreba na 308 1.6HDI 110K

turi

Recommended Posts

Tak, auticko sa blizi uz ku svojim druhym narodeninam a tak sa zda ze ochorelo. Vec sa ma tak : Raz za cas prebehne regeneracia FAP a to zbadam tak, ze aktualna spotrebe vyyleti skoro na dvojnasobok a ked dam nohu dole z plynu, tak sa palivo neodstavi ale papa to tak 1,5 lit.. trva to tak 20 km. vraj to tak ma byt.. tak ok.

Lenze posledny mesiac mam spotrebu nonstop vysoku. Z priemeru 5,5 to vyskocilo na 7,5 a auto o dost pomalsie akceleruje. a pri tej akceleracii je najviac vidiet ten rozdiel v spotrebe. Pri miernom zrychlovani je to 18litrov, co byvalo kedysi pod 10.. ked uz sa vyveziem na urcitu rychlost a potom len udrziavam rychlost , tak je spotreba rovnaka ako byvala.. Aj ked dam nohu dole z plynu tak je to 0.. Len pri tej akceleracii akoby auto nemalo dych a zerie a zerie.. HELP.

Samozrejme FAP.Ale chce to diag a podivat se jak j na tom procento regeneraci.S tim vkonem je to u EDC16 divocina,no je tam hodne faktoru proc sla nahoru.Opravdu bez na diag(za nekym kdo to umi)a at zmeri vsechno co se tyce vzduchu,tlaku turba,tlaku paliva,bla bla bla.......

30000 km to ma. pouzivam to tak 45%dialnica 55%mesto. v meste ale casto studene starty a na kratku trasu :/ Pojdem do peugeotu na ivanskej, to mam najblizsie, snad budu k tomu pristupovat zodpovedne. Este dva mesiace je v zaruke, tak dufam ze si riesenie nenechaju na pozarucny cas..