Jump to content
  • Current Donation Goals

(asi) ložisko spojky a blbnúca elektronika


Franzo

Recommended Posts

Zdravím, hneď na začiatku by som vás chcel upozorniť, že som tu úplne nový a som laik, tak snáď ku mne budete zhovievaví ;-)

Mám dva problémy s Peugeotom 307

Prvým je pravdepodobne ložisko spojky. Robí to nasledovné- keď vymačknem spojku a auto ide do záberu, tak sa ozve nepríjemné akoby šramotenie kovu o kov. Toto mi robí na jednotke a dvojke. Keď sa rozbieham velmi s citom, pomaly (aj normálne jazdím pomerne jemne, aby ste si nemysleli, že som nejaký pretekár...) tak nič nepočuť, prípadne len minimálne. No a moja otázka, čo by to mohlo byť? Kde je problém? A môžem s tým normálne jaziť?

Lebo o pár dní by som potreboval vycestovať (cca 500km dohromady) - zvládne to to auto?

Druhým problémom je blbnúca komplet celá elektronika auta. Prejavuje sa to tak, že počas jazdy zhasnú všetky kontrolky, klesnú všetky ručičky a následne hneď vyhupnú na svoje pôvodné miesto so slabým cvaknutím - akoby centrálne uzamknutie už zamknutého auta - a ukazujú normálne rýchlosť ďalej. Všetko počas tohoto výpadku funguje normálne, auto necuká a aj svetlá stále ostanú svietiť. Akurát keď ručičky a kontrolky znova nabehnú, vačšinou mi vyskočia stierače o cca 20cm hore. Takéto výpadky sa opakujú aj niekolkokrát po sebe.

Je to sprevádzané hláškou Airbag fault a zapípaním - obe sa vyhodia pár sekúnd pred tým \"zhasnutím\" elektroniky.

Vyskúšal som pozatláčať všetky poistky a konektory káblov v poistkovej skrinke v časti motora a potom mám od toho vždy cca 200 km pokoj. Niekedy viac, niekedy menej.

Skutočne to môže byť zlý kontakt? Lebo táto \"pritláčacia\" metóda sa mi osvedčila - skutočne to potom prestane, lebo ináč by to robilo vkuse, asi v 10 sekundových intervaloch, no aj tie sa niekedy skrátia a inokedy predĺžia.

Budem vám vdačný za všetky odpovede.

pozn.: prezrel som asi 25strán príspevkov v tomto fóre, no odpoveď som nenašiel, tak som sa rozhodol založiť túto tému. Dúfam, že nebude duplicitne

[upravil dne 9/9/10 od Franzo]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...