Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sbírka invalidů


Marcel505

Recommended Posts

me spis nedochazi smysl slova invalida, kdyz jsem invalidni, mam jednu nhu, ruku, vozejk, a takhle by se mi do toho hummera lezlo fakt tezko, ale tato karticka slouzi i pro zminen byjpasy apod. tak se nedivme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, tak. Člověk s bypassem nepotřebuje vedle auta tři prdele místa jako jinak tělesně postižený člověk s berlema nebo vozejkem. Jestli zvládne řídit auto s budíkem bezpečně po silnici, musí zvládnout i nástup/výstup z vozu na obyčejném parkovacím místě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi úplně jedno jakým povozem invalida jezdí - pokud bude kartička používána odůvodněně (a nebude mi ani vadit, když to na dotyčném nebude na první pohled zřejmé). To, co mi vadí na vych*ánkovi z ulice je to, že na 98% tu kartičku někde \"sehnal\" a zcela zřetelně jí zneužívá. Přiznávám - nemám ho rád už proto, že před zavedením zón stály na ulici 4 jeho různé vraky (2x Calibra, 1x Omega, zmiňované cabrio) a protože auta byla nepojízdná, při čištění ulic kolem nich pobíhal v černých montérkách s nápisem POLICIE. Když pak přijedeš v noci, kroužíš kolem bloku jak hladovej vlčák a víš, že tam jsou tyhle pomníky, který se hned tak nepohnou, máš chuť dotyčnému skočit do úsměvu.

Zóny trochu pomohly, ale frajer si našel jinou cestu, jak na sebe upozornit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ja len doplnim, jaka je na to vyhovorka, kterou kamarat uz realne vyuzil v spravnom konani ...

Karticku ma na babku, ale jazdi s nou samozrejme sam... Raz ho chytli v meste, a ptali se na invalidni osobu, povedal ze ju doviezol do mesta, a bol ju odprevadit ku kadernicke, a ze pre nu za taku hodinu pride ... Podobne frazi pouziva casto ... Raz mu to nechceli uznat, isiel s tym do spravneho, babka mu podpisala cestne prehlasenie ze ano, bola tam a tam, a hotovo, nedostal ziadnu pokutu :)

S invalidou v aute je totiz nerealne ze ano ... Vela ludi to ale i tak vyuziva realne, napriklad on ji pravidelne vozi do nemocnice na kontroli, a vysetreni, prijede, zaparkuje, nalozi babicku na vozik, zaveze ji pred doktora, babicka ma mobil, a ked skonci, tak mu zavola, nelabzuje tam s ni cely den ... Keby se ten zakon bral doslovne tak je to hloupost, pretoze v takovemhle pripade se vraci k auto sam, a pokutu by dostal neopodstatnene ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás zas platí iný nonsens. Vjazd do areálu nemocnice len za poplatok, autá označené modrou kartičkou bez poplatku. Minule som viezol osobu s preukazom ZŤP na hospitalizáciu teda s batožinou neoznačeným autom. Nepomohlo ani preukázanie preukazu, poplatok 1€ som musel platiť, hoci som išiel len na otočku. Tak mi to pripadá, že za invalidné považujú autá a nie ľudí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu tady sice dle všech poctivých, čestných lidí, kteří nikdy neudělali nic protizákonného nebo amorálního za zmrda, ale kartičku pravidelně vozím v kaslíku a náhodně využívám. Při parkování v centru Prahy se vážně hodí a nemusím se bát odtahu když si třeba jdu jen v rychlosti nakoupit, nebo si skočit na pohovor. ;)

Jinak doporučuju řešit opravdové problémy, než se tu hádat mezi sebou jak banda trotlů. Stejně tím nic nezměníte.

Mě by třeba zajímalo, jako může někdo vykrást poměrně moderní auto, aniž by poškodil zámek nebo spustil alarm. To se tady teď stalo jedné sousedce. Divím se, že jí s tou Oktávkou neodjeli. :(

[upravil dne 9/9/10 od peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém, jenom jsem si vzpomněl na dřívější diskuze. Řešte třeba blížící se novodobou totalitu a ne jednoho blbce s modrobílou kartičkou. Mě to vážně přijde směšný, lidi většinou řeší jenom kraviny a důležité věci nevidí, nebo vidět nechtějí. :(

http://www.novinky.cz/koktejl/211003-vedci-uz-jsou-krok-od-vynalezeni-ctecky-lidskych-myslenek.html

[upravil dne 9/9/10 od peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...