Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum pre zdvihatka


Y2K

Recommended Posts

Tomašu, preco proste nevymenis tie hydrostely? Ked tak vidim, jaku dlhu dobu mas s tym problemy a ake \"provizorne\" riesenia si zatial robil, tak uz by si tie hydrostely mal fungel nove... Tymito pripravkami predlzujes iba ich delirium... Skor ci neskor pojdu do haja totalne, a ajtak ich budes muset kupit... Tak naco minas love na provizoriá???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsou 2 věci – 1) čistič vstřikování – diesel a 2) čistič motoru. 1. naleješ do nafty čistí palivovou část, 2. naleješ do oleje před výměnou – čistí motor. Čistič vstřikování používám třeba STP a podle mě opravdu funguje, velmi dobrý je třeba i LIQUI MOLY ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyplachovac motoru a čistič palivové soustavy jsou podle mě 2 věci s odllišnou funkcní a hlavně každý s jinou dírou do který to naleješ.

Co se týká té přísady na hydroštěly tak co jsem vyzkoušel tak nefungovalo, konkrétně třeba L.M. u Vectry B tedy ne. I když jiné jejich přípravky považuju za velmi dobré. Mám i trochu rozporuplný pocit z toho co píšou - pokud čistí tak bych očekával, že se bude měnit olej. Pokud ne tak to s tím čištěním nebude tak horký a tím pádem ani s funkcí. Ale podstatný asi vždycky je co je příčinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomašu, preco proste nevymenis tie hydrostely? Ked tak vidim, jaku dlhu dobu mas s tym problemy a ake \"provizorne\" riesenia si zatial robil, tak uz by si tie hydrostely mal fungel nove... Tymito pripravkami predlzujes iba ich delirium... Skor ci neskor pojdu do haja totalne, a ajtak ich budes muset kupit... Tak naco minas love na provizoriá???

Pretoze jedno zdvihatko stoji tak 30 E a je ich tam 24 a to uz neratam pracu ;)

Som skor za variantu cely motor vymenit :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me to nejsou dve veci jelikoz je to primo nazev pro čistič palivove soustavy http://www.liqui-moly.cz/detail/vyplachovac-dieselmotoru

Vyplachovac motoru a čistič palivové soustavy jsou podle mě 2 věci s odllišnou funkcní a hlavně každý s jinou dírou do který to naleješ.

Co se týká té přísady na hydroštěly tak co jsem vyzkoušel tak nefungovalo, konkrétně třeba L.M. u Vectry B tedy ne. I když jiné jejich přípravky považuju za velmi dobré. Mám i trochu rozporuplný pocit z toho co píšou - pokud čistí tak bych očekával, že se bude měnit olej. Pokud ne tak to s tím čištěním nebude tak horký a tím pádem ani s funkcí. Ale podstatný asi vždycky je co je příčinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K motorizaci 3,0 24V -> 5W40 je pro tenhle motor smrt, pokud není ve špičkovém stavu. Starý model, který nemá výměník olej - voda, bych doporučil provozovat s 10W 60 selenia racing (je příkladně adytovaná pro všemožné problémy podobných motorů). U tohoto motoru zdvihátka odcházejí běžně a cvakání jen po startu je luxusní stav...Stará V6tka 24V není zrovna při těžších provozních podmínkách (nedejbože jízda na krátké vzdálenosti, vytáčení zastudena) a současných astronomických nájezdech až tak odolný motor, jak se tvrdí. 5 l náplně u 140 kWtové V6tky za použití doporučovaného průměrného oleje s poměrně hraničními výměnami dle výrobce, bez chladiče ve špičce či výměníku ze studena s následným udržováním teploty oleje, to je mix který po letech a najetých x tis. km ukázal tyto problémy. Doporučený olej Total a kvalitativně podobné, je dobrý, ale pro dlouhodobou kondici hydroštelů tohoto motoru a vymezení olej filmu při vysokých teplotách nestačí. Pokud cvakají hydroštely pomůže jen výměna a přejít na nejkvalitnější oleje 10W60, osobně doporučuji ty určené pro alfu romeo. 152kWtovou variantu neznám a nesleduji, ale minimálně má přepracovanou hlavu a doplněn výměník olej-voda, to bude mít nějaký důvod ;)...Finančně je jakákoli větší oprava motoru V6 nesmysl, vzhledem k zůstatkové ceně vozu, takže zbývá jen dávat nejkvalitnější náplně, zkrátit jejich výměnu a doufat že předchozí majitel nezadělal na nějaký problém...

[upravil dne 22/11/10 14:46 rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

by ma zaujimalo ze ako tato prisada pomaha zdvihatka?

Teda ci pomaha tomu ked klepu za studena alebo tomu ked klepu za tepla...

Teraz som olej vymenil a zatial som ich nepocul, ratam ale ze zacnu klepat...

preto by som rad vedel ci to tam mam zas vyliat alebo nie.

naposledy to prilis nepomohlo ale to bol olej 5W40 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

:P

no ved lebo ide o to ze klepanie za studena sposobuje nedobry olej, teda co som sa tu dozvedel, a klepanie za tepla slaby tlak oleja ;)

takze predpokladam ze toto bude skor na to \"vylepsenie\" oleja a teda pomaha to pri klepani za studena....asi zvysit tlak oleja to nepomoze a teda u mna to prilis vyznam nema kedze mi to klepe za tepla ;)

ale to je len moja dedukcia :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...