Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozviscena kontrolka AIRBAGu


ajsik

Recommended Posts

Stalo se Vam uz nekdy , ze po nastartovani nezhasla kontrolka AIRBAGu (AIRBAG v te chvili neni aktivni)?

Mi se to stalo na 306tce zatim dvakrat a kamosovi s Xsarou (koncernove podobny typ auta) jednou. Tatik rikal ze to snad muze byt chybnym namerenim udaju ze senzoru. Pri startu se provadi kalibrace a nektere typy senzoru nekdy vraceji nesmyslne udaje(pri inicializaci)...

rada je jednoducha zastavit a vypnout motor a nastartovat znova - U me fungovala

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, mě se rozsvítila a později začala blikat. Volal jsem do servisu a tam se mě rovnou zeptali jestli jsem neprováděl bouřlivej úklid. Byly to ty konektory. Po nějakým čase to samo přestalo. Počítač údajně blikáním indikuje, že tam byl problém a mělo by se to prohlídnout v servisu. V případě, že to svítí, problém tam pořád je. Mě to chvíli (dva dny svítilo), pak to asi 10 dní blikalo a pak to dalo pokoj (už tři měsíce). Ještě jsem v servisu nebyl, čekám, až bude kontrola po 90 tisících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potvrzuji vyse zminene. obcas se to stava. u nas na 406. konektor pod sedackou. airbag je podle vseho (pokud se jedna o tuhle zavadu) aktivni, jde jen o spatnou signalizaci. ovsem pozor panove, jeden prazsky servis (nejmenuji) si v me vyplesklosti (auto tesne po zkonceni zaruky) nauctoval XX,- penez v kc s dph za odstraneni zavady. ze to dali na DIAG a tam to odmazli. ptal jsem se co to bylo a co to zpusobilo, ze prej nevi ze to delal nejakej technik a ten si to nepamatuje (!). jo, kdyby tenkrat existovalo tohle forum. jak z lidi delaj blbce (v danem pripade ze me) a ZNEUZIVAJ NEZNALOSTI. to se nedela. ikdyz jde o prachy. nemam je rad a uz tam nejezdim. takze klidek a osahej si kabely. stava se to treba i pri narovnavani potahu. ktere se pod sedackou hackuji kolem kabelu od airbagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mate pravdu ze to bude tim konektorem. Daval jsem tam nove potahy (takove ty tricka) a mely kratke hacky. Tak jsem to tam ruzne zahacil a mozna jsem nejak pohnul s tim konektorem. Konektory jsem dotlacil ale tedka uz to dlouhou dobu nedela tak kdo vi co to je za chybu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...