Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Startovací kabely


Xarx

Recommended Posts

Zdravím vás.

Rád bych se zeptal, jaký je max. startovací proud, mám 308, 1.6VTi. Stačí startovací kabely 200A? Nebo i slabší? Silnější kabely mi už připadají spíš pro náklaďák, ale vím, že se tu ve fóru řešilo, zda je dostatečný max. proud baterie 640A, což mi však připadá poněkud mimo realitu.

Díky, Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Startovací proud u osobních aut je asi 150-250A. Těch 200A by mělo stačit.

Problém je v tom, že většina startovacích kabelů které se prodávají jako 200A nenastartuje ani koloběžku. Lanko které se schovává pod celkem silnou izolací je strašně slabé, takže na něm vzniká velký úbytek napětí. Navíc je ke špatně připevněno ke svorkám, s vekým přechodovým odporem.

Aby fungovaly mělo by mít lanko půřez aspoň 16 mm2 a pořádně nalisované lanko do svorek.

Startovací proud závisí hlavně na odporu který motor klade. V létě je relativně nízký, ale v mrazech, a to se st. kabely používají nejčastěji, hodně vzroste.

Při nákupu je nutné stáhnout izolaci ze svorek a zkontrolovat připevnění a průřez lanka. To co se prodává v supermarketech, Bmaxu a různých tuningmarketech za 150 Kč je drek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabely mam doma (spis v praci) delany, jsou to medeny lana silny jako prst, izolace ma tak 1,5mm tloustky, jsou to zily z nakyho mega privodu 400V (mm2 nevim) a svorky jsem na to priletovat cinem. Beznou trafopajkou to neslo, tak jsem na to pouzil horkovzdusnou pistoli. Maji asi 5m delky a z ubytku napeti strach nemam. Kazdej, kdo je vezme do ruky, se divi, jak jsou tezky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ja mam v kufri taky lacak z marketu,ale nastartoval som s nimi Iveco daily v zime-tak by mali byt OK.

No ale posledne som potreboval natocit kamoskin chevrolet Aveo (bateria off-nechala svietit v kufri) a neslo mi to nastartovat.Aj som nechal chvilku zapojene kable a nastart.motor na mojej 307 a akonahle som otocil klucikom na Aveu mne tak stiahlo šťavu -skoro mi zhasol motor. potom som to vzdal a napojil nabijacku. Netusim kde bol problem. Vsetko bolo napojene ako malo byt.Startoval som uz takto x krat :myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru stačí docela slabé kabely, ale musí se dodržet:

- dárcovské auto musí být nastartované, plynu tak na 1500 až 2000 ot.

- nechat spojené tak 3 minuty

- chabá baterka se vzpamatuje

- dárcovské auto stále nastartované a zvýšené otáčky, tehdy startovat.

Pokud je chabá baterka dobrá, ale vybitá, tak to nastartuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru stačí docela slabé kabely, ale musí se dodržet:

- dárcovské auto musí být nastartované, plynu tak na 1500 až 2000 ot.

- nechat spojené tak 3 minuty

- chabá baterka se vzpamatuje

- dárcovské auto stále nastartované a zvýšené otáčky, tehdy startovat.

Pokud je chabá baterka dobrá, ale vybitá, tak to nastartuje.

Este jedna dost podstatna vec: + kontakt z bat. nast.auta na + kontakt bat. startovaneho auta a - kontakt z bat.nast.auta na kostru motora startovaneho auta. (nie na - baterie startovaneho auta!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este jedna dost podstatna vec: + kontakt z bat. nast.auta na + kontakt bat. startovaneho auta a - kontakt z bat.nast.auta na kostru motora startovaneho auta. (nie na - baterie startovaneho auta!)

Ja dávam +na+ a -na - a zatial v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak musim pochválit naší žabičku,tento postup startování dneska absolvovala 2x,ráno tady u nás bylo puze -17°C:D ,chytla docela dobře,dojel jsem do města na parkoviště marketu,tam startovala pomocí kabelů jednoho fordíka puma?:myslim,to je jedno,po nákupu sem přijel domu na parkoviště a tam přešlapoval majitej auta sviště,a jestli bych mu nepomohl,natahli jsme kabely,zatočil klíčem po chvilce a už to vrčelo.Jo takový kabely jsou v autě dobrý,nikdy nevíš kdy se hoději:super:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...