Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Motory- záměna


ČERT_z_Bx

Recommended Posts

Jsem automechanik a mám zákazníka s peugeotem boxerem, 1,9 D- 51Kw, motor by měl být kódově značený jako DJY. S motorem jsou stále problémy, věčně odchází těsnění pod hlavou, zavzdušňuje se voda, prostě to víc stojí než jede. Navíc ten výkon, taky nic moc na tak těžkou kastli, tak jsme hodili úvahu, zda by nestálo za to jít do jiného motoru a to buďto do citroeňáckého 2,5 (T9A) z Jumpera (,64kW) nebo do motoru z xantie 1,9TD (66kW). Elektroinstalace jsou lehké, zvládneme je levou zadní, ale je tu otázka, jak moc jsou motoru mezi sebou záměnné, vím že na TD by to chtělo i převodovku, ale i bez ní to pojede a bude to mít sílu, o maximálku tu nejde. Jinak auto se používá na stavbě, tak si myslím že síla je rozhodující.

Link to comment
Share on other sites

Na tdi urcite ne. Mozna na td. A to bys musel vymenit hlavu se vsim co na ni je a mozna jeste neco dalsiho. Takze jedine vymenit celej motor. 1,9 d a td vymenit by nemel byt problem, jen td ma na sobe intercoler a mel by k nemu byt pristup vzduchu, jeste se lisi vyfukem. A zprevodovanim.

Link to comment
Share on other sites

S tím 1,9D zpravidla problémy nejsou, pokud tam opakovaně lítá těsnění pod hlavou, něco máte špatně. Křivej blok, ucpanou nějakou hadici... Tyhle motory jsou méně problémové než to TD.

Jinak 1,9TD jde na tu převodovku posadit přímo, příruba je stejná, držáky motoru taky, v podstatě je to stejný blok (navenek). Akorát budete muset nějak vymyslet spojku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...