Jump to content
Radovan.E

Peugeot 207 1.6HDi 16V Sport - problém s rozsvietenými spiatočnými svetlami

Recommended Posts

Mám problém so spiatočnými svetlami, nechcú zhasnúť po vyradení spiatočky, nechce sa mi s tým do servisu, nebude to problém nejakého spínača, ktorý netuším, kde sa nachádza? Predpokladám, že to bude možno niekde na prevodovke, asi tam bude ťažký prístup, no aj tak prosím, ak mal niekto podobný problém, poradte. Dík vopred.:roll

Share this post


Link to post
Share on other sites

ano, par krat uz zhasli, no obcas sa to sekne a svietia trvale. skusal som aj demontovat ziarovky, no potom pocitac detekuje poruchu, (ze su \"vypalene\" ziarovky) zistil som tom nedavno, ked som sa vracal autom neskoro vecer a zatial som to podrobne neskumal, asi s tym aj tak zajdem do servisu. Podobny problem som tu zatial nenasiel. :nevim

[upravil dne 1/9/10 Radovan.E]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiatočkové svetlá sú jednoduchý okruh bez relátok a elektroniky tak môže byť iba vadný spínač. V Autokelly sa dá kúpiť za cca 14 € a výmena je jednoduchá. Zrejme bude treba dať dole baterku pre lepší prístup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ďakujem za radu. dnes podvečer sa to pokúsim opraviť. nemáte niekto aj nejakú presnú schému, kde presne je ten snímač umiestnený. (ale snáď to pod tou baterkou na tej prevodovke nájdem). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je tam viacej typov prevodoviek. Podľa VIN sa dá presne nájsť tá tvoja a tým i umiestnenie. No v podstate je vždy asi v polovici prevodovky v hornej časti. Pri niektorých temer úplne hore a pri niektorých cca 10 cm posunutý nižšie.

toto je jedna možnosť:

[upravil dne 2/9/10 pastorek]

post-0-1410961259265_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×