Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sprej na vyčištění EGRu a sání


Cune

Recommended Posts

Všechny zdravím!

Poslední dobou se mi trošku začíná ozývat EGR ventil a napadlo mě ho vyčistit. V jednom obchodě jsem náhodou narazil na sprej, kterej se má postupně po dávkách vystříkat do sání nastartovanýho ohřátýho motoru.

například zde: http://www.cztuning.cz/index.php?action=detail&zboid=44115

Údajně to má vyčistit sání a EGR od usazenin. Setkal jste se někdo s něčim pododbným? Funguje to? A ještě jedna věc mě napadá. Neni ten přípravek třeba moc agresivní? Nezpůsobí to, že se třeba někde v tom sání utrhne větší kus usazeniny a dostane se do válců?

Díky za názory :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zazimir: dík za tip, ten časopis jsem koupil a je to zajímavý čtení ;-)

sweetyboy: to, že je to EGR, jsem zjistil uplně náhodou. Poslední dobou jsem si všimnul dvou divných, ne moc hlasitých, zvuků od motoru. Je to slyšet jen při jízdě při akceleraci. Ten první zvuk mi připomíná takový divný kuňkání nebo kňučení. V první chvíli to vypadalo, jako bych měl v přihrádce schovanou kunu :D Tim druhým zvukem je takovej zvláštní kovovej zvuk. Taky při akceleraci. Neni moc hlasitej, je takovej utlumenej a zní jako by se o sebe třeli dvě kovový součásti. Po nějakej době to samo přestalo. Ale jen do chvíle, kdy jsem úplnou náhodou zjistil, že mi upadla hadička, vedoucí k EGRu. Po jejím nasazení to začalo dělat znova. Zkoušel jsem jí sundat. Po jejím odstranění to zase přestalo. No a podle toho jsem přesvědčenej, že to dělá EGR. Navíc mi pomohla i zkušenost našeho kolegy Hugo v.r., kterej mi popsal ty samý kovový zvuky, který jsem popisoval.

Qcko: Díky za typ, až budu s kámošem zase grilovat bůček a hermelín, rozeberu i auto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...