Jump to content
Cune

Sprej na vyčištění EGRu a sání

Recommended Posts

Všechny zdravím!

Poslední dobou se mi trošku začíná ozývat EGR ventil a napadlo mě ho vyčistit. V jednom obchodě jsem náhodou narazil na sprej, kterej se má postupně po dávkách vystříkat do sání nastartovanýho ohřátýho motoru.

například zde: http://www.cztuning.cz/index.php?action=detail&zboid=44115

Údajně to má vyčistit sání a EGR od usazenin. Setkal jste se někdo s něčim pododbným? Funguje to? A ještě jedna věc mě napadá. Neni ten přípravek třeba moc agresivní? Nezpůsobí to, že se třeba někde v tom sání utrhne větší kus usazeniny a dostane se do válců?

Díky za názory :papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doporučuji poslední číslo Auto diesel, dopodrobna tam popisují výměnu nebo vyčištění EGR ventilu. Sprej bych docela určitě nepoužil. Ten bordel musí mimo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som cistil motor pripravkom na cistenie grilov a bolo to ako zazrak, poradil mi to tom a som cumel aky to ma ucinok :) ...

Ja idem svoj rozobrat tiez, vycistim ho a potom ho zaslepim :D

[upravil dne 31/8/10 Qcko]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazimir: dík za tip, ten časopis jsem koupil a je to zajímavý čtení ;-)

sweetyboy: to, že je to EGR, jsem zjistil uplně náhodou. Poslední dobou jsem si všimnul dvou divných, ne moc hlasitých, zvuků od motoru. Je to slyšet jen při jízdě při akceleraci. Ten první zvuk mi připomíná takový divný kuňkání nebo kňučení. V první chvíli to vypadalo, jako bych měl v přihrádce schovanou kunu :D Tim druhým zvukem je takovej zvláštní kovovej zvuk. Taky při akceleraci. Neni moc hlasitej, je takovej utlumenej a zní jako by se o sebe třeli dvě kovový součásti. Po nějakej době to samo přestalo. Ale jen do chvíle, kdy jsem úplnou náhodou zjistil, že mi upadla hadička, vedoucí k EGRu. Po jejím nasazení to začalo dělat znova. Zkoušel jsem jí sundat. Po jejím odstranění to zase přestalo. No a podle toho jsem přesvědčenej, že to dělá EGR. Navíc mi pomohla i zkušenost našeho kolegy Hugo v.r., kterej mi popsal ty samý kovový zvuky, který jsem popisoval.

Qcko: Díky za typ, až budu s kámošem zase grilovat bůček a hermelín, rozeberu i auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možná ho někdy časem zaslepim a necham odstavit, ale zatim se mi do toho nějak nechce. Teď chci vyřešit tohle - vyčistit to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×