Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED žárovky - osvětlení domácností


Ivona

Recommended Posts

Já teď vymejšlím osvětlení zrcadla do koupelny - původně tam byla v držáku 48W lineární žárovka, sundal jsem ji a přemýšlím, jakým LED páskem to nahradit.

http://www.ebay.com/itm/10X-24-5050-SMD-Warm-White-Amber-Blue-Pink-LED-Light-Panel-T10-Festoon-Ba9s-Dome-/310584488143?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item8e1129016e

10 za sebou a máš z toho hezké lineární světlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nechci lineární světlo, já tam chci dát co nejjednodušší řešení - už proto, že je to koupelna a tak chci mít co nejméně komplikací s vlhkostí, tj. pozdější oxidací spojů. Asi to vyhraje Al profil a nějakej LED pásek (s lepším IP) vlepenej do něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se uspori vam zase stejne zvednou na cene, tak co to resit :D

na druhou stranu mam taky v dome nejaky usporky a nejaky ledky, ale uz asi jen z toho duvodu, ze jsem potreboval tu a tam nekde rychle nejakou zarovku a bral, co bylo po ruce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni ledky jsem koupil v cine pred 5ti lety a porad sviti. Od te doby pouze experimentuju s teplotou a vykonem. Maji uz vsechny myslitelne patice i tvary. Za ceny kolem 4-5$ me to experimentovani i bavi. Kamarad obchoduje s zarovkama ve velkym a o vetsine premiovych znacek tvrdi, ze to je draze prebalena cina :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak, chystám zase nějaké předělávky na moduly s LED 2835, a potřeboval bych k tomu napájení. Nemáte někdo tip na ověřené malé AC drivery, ideálně na Aliexpressu, ale klidně i ebayi nebo přímo nějakém čínském shopu? V zásadě bych to skládal asi z 12 - 18 ledkových modulů, takže v kroku po zhruba 3W, jsou na napětí od 9V výš, přes 12, 15, 18...

Takže sháním zdroje buď CC okolo 300mA asi do 10W, nebo CV 12 - 15V. Něco osvědčeného, co záhy neshoří, nebliká, ale zase nestojí majlant...

Představa je něco ala

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-and-Free-shipping-10pcs-lot-9-12W-1W-led-driver85-265V-input-for-LED/1653517653.html

nebo cca podobného...

zde je příklad CV http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-40W-12V-Halogen-LED-Lamp-Electronic-Transformer-Power-Supply-Driver-Adapter/856890230.html

[upravil dne 3/4/14 16:53 od oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak pro ilustraci předělávka jednoho světla na LED. Klasická levná stropní IKEA za pár kaček, předtím 20W úsporka, nyní 2x3W LED placka, celkem 30ks LED typu 2835. Svítí to líp než ta původní úsporka, i lepší barvou (mám to ve warm white). Je to do předsíně, i těch 6W je tam až až. V šatně mám totéž šasi, ale se 4 těmito moduly místo 2, svit absolutně nesrovnatelný.

post-23-14109637054846_thumb.jpg

post-23-14109637055369_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...