Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED žárovky - osvětlení domácností


Ivona

Recommended Posts

Šroubovací mám v lampičkách 3W - jedna z Ikey, svítí už asi rok, ta je OK, pak pár malých "kukuřic" z Číny, ty stojí obecně dost za houby. Je v nich jen kondenzátorový předřadník, co je v těch z Ikey jsem nezkoumal. A nakonec tu máme jeden visací lustr s tou houbou, co jsem linkoval, k té jsem dokoupil ještě jednu, tentokrát plastovou s větracími otvory. Nehřeje tolik co ta hliníková, ale otázka je teplota té destičky uvnitř (je tam stejná hliníková placka jako nýtuji do těch světel na fotkách, prakticky ve všech těhle žárovkách jsou tyhle placky, liší se jen osazenými LED). Pro další rok předpokládám větší nástup COB panelů místo těhle placek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moduly beru od YXG - http://www.aliexpress.com/store/331442

Na AE mají ještě asi dva další obchody, dost často mají guláš v cenách, trvá jim posílání a jednaj nic moc, obchod trochu pro zlost, ale ty moduly jsou dobré a jinde jsem je nenašel (alespoň předtím ne). Hotové výrobky jsem od nich nezkoušel, ale dle kvality modulů bych se jich nebál.

 

Zdroje jsou většinou od Bogi - http://www.aliexpress.com/store/1113661

Ten naopak posílá hned. Nejsou nejlevnější, ale vypadají solidně. Samozřejmě se zahřívají, při takovéhle velikosti.

Větší 18-36W zdroje jsem kupoval i u Qihanu - http://www.aliexpress.com/store/346689 - akorát nemá dopravu zdarma jako ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stmívání neřeším, to by asi muselo vypadat úplně jinak. Přesně teplotu jsem u těchto zdrojů pro zástavbu nezkoumal, kdyžtak časem pustím nějaké otevřené a po hodině vyzkouším. Jinak najdou se i levnější, ale tohle mi připadalo důvěryhodnější.

 

Na venkovní osvětlení, či třeba dílnu, nebo doma do kuchyně už dávám Natural White moduly, svítí fakt ostře bíle, ale není to do modra jako Cool White. Tyhle 9W http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-10pcs-lot-wholesale-0-2W-2835-SMD-9C5B-27V-led-module-9W-led-light/1714069218.html by asi šly naskládat i do prachotěsů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám tu zase jeden pohled pod pokličku, aneb když dva dělají totéž, nemusí to být úplně totéž...

 

Led "žárovka" s moderními čipy 2835, patice E14, foto č. 1.

 

Dvě různé, napohled sice stejné, ale od dvou různých prodejců, po rozebrání - foto č.2. Kdo nepozná, spodní má klasický měnič, kdežto ta horní jen předřadník z kondenzátoru (a poddimezovaný k tomu).

 

Jak časem dopadne ta ošizená... foto č.3

 

A foto č.4 - mé hračičky do světýlek... :)

post-16-0-40230600-1422281967_thumb.jpg

post-16-0-60713700-1422281986_thumb.jpg

post-16-0-10310500-1422282000_thumb.jpg

post-16-0-79620000-1422282023_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen chci rict, ze kdo by chtel, udelal jsem si spesl ucet u majitele posvit.si a mam na muj ucet 10% slevu, cili kdyz nekdo neco bude chtit, sezenu zaridim. Je to sluzba pro klubaky, cili bez moji provize, ta je zahrnuta v te 10%sleve. Takze kdyby nekdo neco chtel, dejte vedet. Snad to nebudete brat jako komerci, ale jako slevu pro klubaky. Pokud by se nasel zajem, jsem schopen zajistit to asi i ofiko jako partnera klubu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Tak zkušenosti po čase:

Plochá svítidla zcela bez problémů. Ukazuje se, že chlazení je klíčové, protože ty šroubovací "houby" stojí za houby. V jedné jsem měnil po půlroce zdroj, další zdroj v ní nevydržel ani dalších půl roku. Druhá houba totéž - zdroj zjevně odejde kvůli trvalému přehřátí. Vzhledem k tomu, že žárovky z Číny jsou reálně nereklamovatelné, koupil jsem nyní 15W "kouli" v IKEA. Svítí sice hůř než ty "houby", ale je na ni paragon a záruka. Čili ať si klidně během roka chcípne, dojdu ji jen vyměnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem prostorové problémy s extra zdrojem, takže už přes rok mám - http://www.ges.cz/cz/led-zarovka-teslux-e27-12w-1055lm-tepla-bila-GES05180008.html ( tady je za 188kč http://www.jabloshop.cz/zarovka-e27-a60-tepla-bila-1055lm )

Světelně mi přijde jako 70-80W klasické žárovky.

 

Nějaké zkušenosti do patice R7s?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tak jsem si vzpomněl na tohle téma, když jsem četl http://hobby.idnes.cz/pouzivani-led-zarovek-pruzkum-dzw-/hobby-domov.aspx?c=A160614_110216_hobby-domov_bma

A jelikož mám zrovna dvouleté výročí ostrého používání home-made světel z těch čínských modulů, viz dříve, zase přidám zkušenost, stejnou jako loni:

Funguje to stále bez sebemenšího problému, nehřeje se to, nevypaluje se to, neslábne to, neodchází to, a že se u nás svítí hodně. Takže vhodná konstrukce bez závitů, nejlépe odvádějící teplo, se osvědčila i takto dlouhodobě. Časem dodám foto a popis připravovaného osvětlení do dílny - předělávku původně zářivkových těles.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý nápad oddie, já se tedy připojím hned s mojí "předělávkou". My doma máme v celém domě pouze LED osvětlení. Naposledy jsem řešil problém s osvětlením konferenčního stolku v obývací části. Mám svítidla v patře různých rozměrů, ale jen jednoho designu. Použil jsem tedy model, který byl původně určen na dvě zářivkové trubice 2x18W s montáží na strop (přisazené svítidlo). Svítidlo jsem zbavil původní elektrické výbavy. Namontoval jsem zdroj pro LED pásek, dotykový vypínač/stmívač, místo trubic jsem osadil dva hliníkové pásky a na ně nalepil 12W/m LED pásek SMD 2835. 2x60cm pásku tedy spotřeba celkově 14,4W (místo původních trubic celkem 36W). Je to moc dobré, zapínáme vypínáme pouze dotykem na kovovou část svítidla, pokud držím déle, funguje jako stmívač (dotykové ovládání bylo nutností - nemáme v tomto místě běžný spínač) . Svítidlo jsem zavěsil pomocí lankové sady, aby bylo níže nad stolem.

 

SAM_0050.JPG

SAM_0051.JPG

SAM_0052.JPG

SAM_0053.JPG

SAM_0054.jpg

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2016 at 14:27, oddie napsal:

Tak jsem si vzpomněl na tohle téma, když jsem četl http://hobby.idnes.cz/pouzivani-led-zarovek-pruzkum-dzw-/hobby-domov.aspx?c=A160614_110216_hobby-domov_bma

A jelikož mám zrovna dvouleté výročí ostrého používání home-made světel z těch čínských modulů, viz dříve, zase přidám zkušenost, stejnou jako loni:

Funguje to stále bez sebemenšího problému, nehřeje se to, nevypaluje se to, neslábne to, neodchází to, a že se u nás svítí hodně. Takže vhodná konstrukce bez závitů, nejlépe odvádějící teplo, se osvědčila i takto dlouhodobě. Časem dodám foto a popis připravovaného osvětlení do dílny - předělávku původně zářivkových těles.

Tak ten čas zrychly,taky to potřebuji řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misto zarivek jsem koupil primo trubice s led paskou ,  vykuchal vnitrek a napojil na primo - cena jedne trubice s LED  byla asi 39Kč   noname az po 66 za phillips ( nejde poznat ze to neni zarivka )

kupoval jsem 16 a 14 W a zatím spokojenost  sviti to cca 8 hodin dennně a už vic jak  rok 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 7. 2016 at 7:51, barenst napsal:

misto zarivek jsem koupil primo trubice s led paskou ,  vykuchal vnitrek a napojil na primo - cena jedne trubice s LED  byla asi 39Kč   noname az po 66 za phillips ( nejde poznat ze to neni zarivka )

kupoval jsem 16 a 14 W a zatím spokojenost  sviti to cca 8 hodin dennně a už vic jak  rok 

 

To by se taky šiklo,kde jsi to kupoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...