Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Zadne plato na 207SW

jaroe

Recommended Posts

Mam problem pri zatvarani 5 dveri na 207SW. Dvere udru do zadneho plata, to podskoci a nezostane vo vyrovnanej polohe. Akoby to plato bolo moc dlhe.

Nepozoruje niekto podobny problem ?

V servise povedali ze je to tepelnou roztaznostou, co ale neni pravda, lebo to robilo aj pred letom.

Sice už 207 SW nemám, ale taky si myslím, že to máš špatně nasazené. Stačí když to máš mimo a už ti to bude špatně zavírat. Pokud by jsi měl ale skutečně problém se špatně tvarovaným víkem krytu zavazadlového prostoru, tak si myslím, že by jsi to měl určitě reklamovat.

...podobný problém sme riešili u dvoch zákazníkov. Skús prečítať a zhodnotiť, či to nebude aj tvoj problém:

1. Plató by po vylisovaní malo mať po okrajoch (v miestach, kde dosadá na bočnú hranu batožinového priestoru) taký zvláštny lem, ktorý obtieraním o bočný plast silou vôle drží samotné plató vo vystretom stave. Zákazník si myslel, že ten lem je výrobná vada, tak ho zbrúsil/odstrihol, pekne zarovnal (na prvý pohľad nebolo nič vidieť). A keďže tento \"dômyselný\" mechanizmus zrazu už nefungoval, šup ho do servisu so slovami \"...Riešte!...\".

2. Zákazník naložil na plató niečo veľmi ťažké a tým sa plató mierne zdeformovalo - bolo prehnuté smerom dole. Tým pádom nepozorovane ubudlo z celkovej šírky tohto dielu a lem (viď bod 1.) po stranách znovu neplnil svoju záchytnú funkciu...

Možno som to napísal nezrozumiteľne, tak keby niečo niekomu nebolo jasné, ozvite sa!

Nie, nie, ani jedno ani druhé.

To moje plato je do šírky OK, ale je akoby dlhé a piate dvere pri zatváraní narážajú do neho. A ono potom nie je rozložené, ale ostane v takom stave, že nevidím dobre cez spätné zrkadlo dozadu.

Zatial pricina neznama, to stare plato treba poslat do BA, tam to vraj budu skumat, ale ci sa dozviem vysledok ich skumania je otazne. Hlavne ze budem mat nove plato. A dufam teda ze bude OK. Ziadnu 207SW momentalne nemali, nemali sme to na com vyskusat.

• 3 months later...

Nuz, rovnaky problem mam aj ja, rovnako nad tym v servise vsetci krutili hlavami a nevedeli zistit co je vo veci..bohuzial zaruka vyprsala pred mesiacom, tak si s tym problemom budem musiet poradit sam..kazdopadne, na tomto aute je viac veci, nad ktorymi v servise krutili hlavami a dokonca sa mi uz stalo, ze mi povedali do oci, ze vec s ktorou som dosiel do servisu nevedia opravit, nakolko k tomu este nemaju z FR usmernenie, ako to opravit :-D