Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Nouzový režim při jízdě v kopci

CZenda

Recommended Posts

Zdravim Peugeoťáci,

minulý týden jsem koupil 406 2.0HDi v Hodoníně.

Po několika denním ježdění sem byl nadšen, ale při jízdě do táhlého kopce auto najednou skočilo do NR a rozsvítila se kontrolka diagnostiky. Kontrolka druhý den zhasla a stejný problém se po dvou dnech v jiném kopci opakoval.

Popis situace před projevením \"závady\": Táhlý kopec (2-3 km), rychlost cca 130km/h, otáčky mírně přes 3000ot/min. Dojel sem slimejše podřadil na 4ku a akceleroval, po zařazení 5ky se závady objevila - nouzový režim(2800ot/min. MAX) a kontrolka diagnostiky (hlášení na PP se neobjevilo žádné). Po zastavení, chcípnutí a nastartování vše OK, pouze svítila kontrolka. Stejný scénář za dva dny.

Potom jsem vyměnil palivový filtr a zkusil uměle závadu vyvolat a už se neobjevila.

Moje otázka: Někde jsem četl, že auto si dokáže diagnostikovat kvalitu nafty - předchozí majitel tankoval na Shellce a používal aditiva - je možné že to byl pouze návyk na jinou naftu( u nás kvalita nafty není zrovna valná - Žamberk) a jiný region?

Byl jsem i na diagnostice a byly zjištěny projevené (žádné aktuální) závady:

ohřev motoru?

snímač na pedálu spojky

a co mě zarazilo, tak referenční senzor válce

diagnostik nevěděl, jestli obvinit spojku nebo Hallův snímač(ref.senzor válce)

Máte někdo podobnou zkušenost? Nyní se problém neobjevuje, jde mi spíš o problémy do budoucna. Forum jsem pročetl a zatím nevím co a jak.:nevim:nevim:nevim

tvuj problem je za:

1. bud cerpadlo v nadrzi

2. DRV ventil

3. prochcava nejaky vsdtrik (malo pravdepodobne)

4. cidlo tlaku turba ci tlaku nafty

v kazdem pripade doporucuji origo dia s kvalifikovanym clovekem (zavady precte kazdy , ale zkusenost je 99% viteztvi)

Díky za odpověď, myslím že celkem běžná závada...

Problém se objevil až po tom co můj mechanik chtěl vyměnit palivový filtr, zjistil že objednal jiný a starý vrátil zpátky. Je možné, že i toto mohlo problém způsobit?

Koukal jsem, že DRV ventil není zrovna nejlevnější sranda, lze i na diagnostice zjistit, jestli je po smrti nebo jen stačí vyčistit?

• 10 months later...

Tak nevím jestli vyřešeno, ale po inkriminovaném úseku ted jezdím do práce a auto v kopci drží v pohodě. Zatím mi nouzák nenaskočil ťuk ťuk.

Jediný zásah, který jsem udělal bylo odstavení EGR - elektromagnet je zapojen a normálně funguje, pouze je zaslepena EGR trubka z obou stran.

Tak uvidíme za čas.