Jump to content
  • Current Donation Goals

tak mi přišla výpověď

Michael coupé

Recommended Posts

dnes mi přišla dopo.zasilka od mého zaměstnavatele,přešel jsem pod jinou firmu,tím pádem jsem musel uzavřít smlouvu novou znovu s tří měsíční lhůtou.

Jenže co se nestalo,díky zdravotnímu problému jsem musel být převezen do nemocnice,kde jsem prodělal operaci a právě jsem v marodním stavu.Se zaměstnavatelem jsem komunikoval,řekl mu o co jde,že se necham hned po uzdravení uschopnit a on ok a ted , bum :-D

mám,ale takové tušení,že podle §48 zákoníku práce mě nesmí propustit nebo se pletu? oni mi tam napsali,že mě propouští podle §66 ZP

zase na druhou stranu mi to přijde jako podraz,nejdřív v porádku nevadí,marodit s tim co mám,mám 1-2 měsíce s doktorkou jsem se domluvil na 3 týdny,jim jsem to říkal a ted takový podraz :-\'(

v dnešní době tě ,pokud marodíš nevyhodí,ale počkají až se vymarodíš a hned jak přídeš do práce,tak už můžou,a aby to nebylo málo,tak ti ani nemuseji řikat důvod proč nebo zaco ti ji dávaji,je to blbý ,ale je to tak

Původně zaslal: Michael coupé

to jo,ale ted co mám jim to jít zítra podepsat nebo se obratit na ten § ?

zajdi na pracák, tam je zdarma právník, co podobné problémy řeší, určitě ti poradí

Nebo se se zaměstnavatelem zkus nějak lidsky domluvit

držim palec :super

Původně zaslal: Michael coupé

to jsem chtel,gnes jsem ho potkal,kdyz me mama vezla od doktora a pry k tomu nema co rict,at je rad,že nemuzu protoze by jsem asi nemarodil sam ,ko.ot

Výhrůžkama nikdy nic nezmůžeš, pamatuj, že šéf je ten, kdo je na koni. Jestli ten přechod pod \"novou\" firmu\" nebyl jen jak se zbavit zaměstnanců, přeci jestli tě znal a makal jsi bez problémů, absencí atd., šéf ti na základě předchozí zkušenosti mohl \"počkat\" a tří měsíční zkušebku udělat jen na oko...

Vím, já holt někdy žiju v idealizovaný společnosti, někdy mě něco taky \"probere\"........

Obávám se, že ve zkušebce je ti marodění prd platný. V tom paragrafu se píše přesně tohle:

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však

nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

Zdroj: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Asi by se o tom dalo nějak špekulovat, kdyby ti těch prvních 14 dní nemoci lezlo přes konec zkušebky, ale to asi není tvůj případ.

Človíčku nešťastná, v dnešní době stačí se na nadřízeného špatně podívat nebo nechtěně mrknout a letíš, ani o tom nevíš. Jak píšou ostatní nade mnou, zkušební doba je od slova zkoušet, zaměstnavatel má právo si v těchto třech měsících s tebou dělat, co chce, on totiž ví, že za dveřma na tuhle práci čekají desítky, mnohdy dokonce stovky lidí. Vítej v realitě. ;)

S tou častou nemocností nevím nevím. Jestli je to myšleno několik případů za určitý čas, tak ano, ale pokud marodíš rok v kuse (jeden takový případ tu v okolí mám), nemůže ti zaměstnavatel nic, samozřejmě pokud chodíš k doktorovi a nevzdaluješ se daleko od domova. ;)

EDIT: Tady ty příspěvky nějak mizí... :myslim

[upravil dne 26/8/10 peugeot09]