Jump to content
  • Aktuální cíle darů

zelená energie

Haryk

Recommended Posts

• 1 month later...

ako tak pozeram vacsina ma na fotovoltaicke elektrarne negativny nazor hlavne koli cene energii, ale da sa na to pozerat aj z ineho uhla pohladu, napriklad z mojho, co sa tyka mna...

my solarne elektrarne robime (staviame) najma na strednom slovensku pri velkom Krtisi a Krupine, ale aj na zapadnom,,

jedna kWh zo solarnej elektrarne ma dvojnasobnu cenu toho co z elektrarne vodnej alebo atomovej(zevraj) to sa snad da nejak prezit, stavanim elektrarni mam viacej roboty a tym vyssi plat, (a mam ja aj firma nejaku robotu) takze tych par korun na energii navyse mi neuskodi, mam sice z coho zit ale vdaka stavbe tej elektrarne si este o nejake tie peniaze prilepsim anemusim sa bat ze nebude mat firma robotu a bude prepustat :papa

tenhle názor mě moc nebaví. Kdyby výkupní cena za energii byla stejná (jen by byla povinnost jí vykoupit), neřekl bych ani popel. Ale proč mám k sakru platit za něco, co je 2x dražší? Notabene původně určený na střechy domků a né, že to postavěj na poli.

Prostě nesouhlasím s tím, aby nějaká firma měla takhle jednoduchý živobití. Mě taky zadax nikdo nic nedá. To, že ty máš práci a ty si přilepšíš na úkor jinejch, je prachsprostá zlodějina

farky: kWh se prodává běžně asi za 5 Kč vč. DPH. Z fotovoltaiky se vykupuje za asi 13 Kč. Ten rozdíl platíme my všichni. Fotovoltaiku si tady budují jen vyvolení, kteří mají dlouhé prsty a včas si to zajistili.

Takže se nediv, že se na to díváme jako na oficiální zlodějnu, posvěcenou bývalým ministerstvem ž.p.

[upravil dne 4.10.2010 od P607Olda]

[upravil dne 4.10.2010 od P607Olda]

souhlas s Oldou , celou vec si od zacatku vymysli ti nahore vcetne Cezu ,ten preci rozhoduji o tom komu a kolik kWh pripoji a kam .

Kamarad stavi take jednu takovou a stavebni povoleni ma na 1MWh od cezu dostal moznost pripojit 250 kWh , po nejake debate odkoupil o od nekoho volnou kapacitu dalsich 150 kWh za castku pro me uplne silenou . Cely rozpocet stavby se pocita na miliony a vydelavat zadne uz za 5-7 let .

Podobne to je i na budovach , podminkou je ze budova spotrebovava energii a + rozdil je vykupovan za cca13, proto kazdy stavi na stodolach a jinych budovach kde je spotreba skoro 0 a pritom jim vedle stoji dum jak hrad .

punkac: ano je to zlodejina na spotrebiteloch, ja som tie elektrarne ale nevymyslel tak nie je na mieste tvrdit ze je zlodejina to, ze sa svojim minimom podielam na vystavbe tych elektrarni, ja som len napisal ze mam vdaka tomu viacej roboty, ale nie som investor, len obycajny robotnik ktory robi robotu aku mi daju :papa

keby som doma bez roboty a nemam z coho vyzit, tak by so bol rad aj za to keby mi dali robit elektraren z ktorej bude kWh aj 5 krat drahsi, a to by spravil kazdy, neverim ze nie

[upravil dne 4/10/10 od farky]

Farky: Nemyslím to konkrétně na tebe, chápu, že práce je málo a každej jsme rád, že nějakou máme.

Mě se jen nelíbil styl, jakým jsi to napsal. Vyznělo to jako, heč mám z vás vyšší plat. To je to, co se mě ne\"páčilo\" :roll

Je to komedie jako vsechno \"eko\". Nejakej kaspar vyda zakon, ze veskera elektrika vyrobena v CR patri CEZu. Clovek si vyrobi vlastni na strese, ale musi ji pustit do site a potom teprve dostane \"jinou\" neekologickou z rozvodu. no co to je za chujovinu? Pekna reportaz vcera v poradu 168 hodin. Majitele solarnich velkoelektraren jsou kamaradicci politiku, proto seto nedani. SMRT EKOTERORISTUM A EKOZMRDUM!!!

tak tak se spoustou názorů tu lze jen souhlasit,zase to všechno zaplatí obyčejní lidi,kteří šetří kde se dá,a stát a jeho posluhovači je jen okrádají a jen proto aby ČEZu neubylo na zisku a ten jejich kapitální čuráckej generál měl mnohnaset milionový odměny z našich peněz !! Já bych tu chátru postřílel,zlatej Hitler,ten by jim to vysvětlil v tu ranu !! A pokud to chtějí za takový peníze vykopovat tak si to platí ten ****** co to vymyslel a povolil !!!!