Jump to content
  • Aktuální cíle darů

palivová sústava

Cyberpunck

Recommended Posts

Ahoj šetci. Hľadal som v príspevkoch to čo potrebujem ale akosi presne som to nenašiel tak by som sa chcel opýtať.

Došla mi nafta cca pred týždňom. Naftu som dolial ,načerpal ručnou pumpičkou a po par naštartovaniach aj naštartoval. Problém je v tom že mi stále svieti kontrolka motora a nechce zhasnúť a druhý problém je v tom, že ako je pumpička tak tam idú dve hadice s naftou. jedna je priehľadná a stále v nej mám bublinky . Mám pocit že aj auto trošku ztratilo výkon. Moja otázka je či sa to dá nejako odvzdušniť ? A ak áno kde a ako. Motor to je 1.4 HDi. Prípadne ak by mi vedel niekto dať aj schému palivovej sústavy do budúcna. Tú kontrolku predpokladám že mi odstráni expert zo servisu zas za 30 eur :( Vopred ďakujem

Čau ten samý problém měl taťka na své 206ce 1.4 HDi a bylo to tím že se mu prodřela hadička která vede od palivového filtru přes celý motor k tomu balónku na pumpování stačí demontovat vzduchový filt a uvidíš jestli je máš taky prodřené nebo ne.

Původně zaslal: Mara773

Čau ten samý problém měl taťka na své 206ce 1.4 HDi a bylo to tím že se mu prodřela hadička která vede od palivového filtru přes celý motor k tomu balónku na pumpování stačí demontovat vzduchový filt a uvidíš jestli je máš taky prodřené nebo ne.

to samé jsem měl i já ... je to tenkostěnný plast a prodřela se.

symptomy : špatné starty, ztráta výkonu, nepravidelný chod ... v servise mi to při výměně filtru vyměnili za gumovou s opletením ...

ps. nejlepší bylo, že se to projevilo až po výměně filtru když mi předávali auto :D , ale briskně to našli a vyměnili ... stát se mi to někde na dovolené tak mě trefí ...

[upravil dne 27/8/10 ajsik]

Tak to bude ako prvé čo skontrolujem, ale ak to nebude v tom ale bude to tým že mi došla tá nafta vie mi niekto poradiť ako to odvzdušniť ? A ešte vie niekto ako nastaviŤ plavák ktorý ukazuje zle palivo ? ukazuje mi viac nafty ako v skutočnosti je. Povedal by som ze potrebuje nacaichovaŤ. Problém bude v plaváku pretože pred 2voma týždňami bola celá nadrž von a čistila sa od benzínu :mad: ktorý tam natankoval moj otec.