Jump to content
  • Aktuální cíle darů

zadni okna v elektrice na 306tce

Danoš306

Recommended Posts

dnes jsem rozebral tapecirung zadnich dveri na moji 306 a zjistil jsem ze je tam nachystana kabelaz pro vyssi vybavu, do dveri vedou sice jen 2 draty na central ale za konktorem uz jich je nachystanych 8 mezi nima je i vystup na servomotor stahovani okna, tak sem patral jak to udelat abych mel el okna i v zadu, motorky, vypinace, konektory (krome dveri tam uz jsou) a rele sem si uz koupil akotad ted zvazujukam kam dat rele a jestli pod pojistkovou skrinkou ten volny cerveny konektor je urcen pro stahovani zadnich oken v el. je jediny volny ty ostani tam jsou zabrane a jsou v nich: stresni šibr, predni okna a sanozrejme rozdeleni kabelu do dveri a jediny ktary je volny je prave ten cerveny, mate s tim nekdo skusenosti, nebo nemate nekdo podrobne schma zapojeni zadnich oken?? predem moc diky

Teď o víkendu jsem dodělával el. na zadní okna. Já jsem ale až takovou přípravu neměl. V pojistkové skříni sice byla pro ně pojistka, ale patice pro relé byla volná (u mě zelená patice). Kabeláž jsem natahoval komplet novou. Máš zjištěné, jestli se ty stahovačky dají někde sehnat? Já jsem krom těch, které jsem koupil já, jinde neviděl.

Jinak nejlepší je mít rozpis pojistek, pak se dá proměřit, která patice pro relé k tomu patří.

kdyz sem se dival do servisni knizky tak pojistka pro zadni okna je tam taky, volne misto na rele tam mam taky, jenze jich tam je vic volnych jedna je jeste na predni mlhovky ktrere prijdou taky brzy na radu a pak mam pocit ze jeste jedna akorad nevim jak je to s tou cervenou zasuvkou ktera je jedina volna ty jsi to natahoval uplne jinak? nebo si vyuzil priprav od peugeotu? nenasel by jsi nekde nejake schma el oknen v 306tce? protoze ja ji budu muset az ke dverim taky nove natahnout akorad nevim odkud to vzit at neco neodpalim

servomotorky sem sehnal na vrakovisti 306tku uz tam nemeli tak sem to vybral ze 106, akorad mam jeste jeden problem nemam sehnanou krytku a drzaky vypinacu na stredovy panel odkud se ovladaji zadni okna (ted tam je takovy ten maly kaslik na drobne...) nevis kde se to da sehnat?

je to rok 1995 skoro 96 ale to by melo byt celkem jedno az do dubna 97 ze :) nevim jestli se to nelisi aj u ruznych motoru tak pro jistotu je to 1.4 55kW

[upravil dne 24/8/10 Danoš306]

Dělal jsem to takto:

Našel jsem si pojistku pro zadní okna. Vzal jsem multimetr a propípnul si, na kterou patici relé je napojená. Patici jsem vytáhl, ustřihl drát, který má vést dozadu k tlačítkám (ten původní končí asi někde cestou) a napojil nový. Ten jsem si středovým tunelem natáhl dozadu a připojil. Spojil jsem všechny mínusy a ukostřil na šroub od ruční brzdy. Ke stahovačkám jsem tahal dvojlinku.

Co se týká tlačítek, tak ty jsem koupil se stahovačkama komplet. A ty tvoje stahovačky tam půjdou?