Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Sršně jak na ně

Capy

Recommended Posts

tak jme si všimli že se máme kolem chalupy velký výskyt tohoto hmyzu. A ejhle hnízdo pod prknem ve štítu. Vysoké asi 50cm a dole už vykukuje pod prknem. Dokonce je slyšet i chroustání jak si zvětšují místečko a na zemi spousta pilin. Jak se jich nejlépe a bezpečně zbavit? Vosy jsem bezpečně hubil technickým éterem a stačila jedna injekce. Na tohle to bude asi málo kor když se na to nedá dostat (pod prkna) a sršeň je poměrně houževnaté zvířátko jež bych nerad nasral

Několik vrstev oblečení na sebe, pořádnej kabát, masku, zapalovač a nějakej sprej...po ruce radši měj i nějaký ten hasící přístroj. Co kdyby náhodou. :)

Známej to řešil ještě brutálnějším způsobem-zaměnil hořlavý sprej za PB láhev (bo jak se tomu nadává). To byl panečku ohňostroj. ;)

[upravil dne 23/8/10 peugeot09]

Kamarád koupil takový malý oválný domeček, ve které je nějaká chemikálie, která je láká + jed (hormony či co). Oni tam vlezou, otrávěj se a umřou. Za dva dny to měl skoro do půlky plné. Objem tak něco mezi 0,5-1l a nápně je tam snad jen 100ml, nebo kolik. Ale leze tam skoro všechen hmyz. :roker

Sršni jo? Tak ruce prič,s nima sem zápasil asi před 4ma rokama na chalupě:D,tim sprejem sem je akorát ještě víc rozdráždil.Měl sem hnízdo (jestli se to dá nazvat) jako dva fotbalový míče v dílně na patře kam chodim sem tam jen někdy , bylo jich miliony,a tak sem sháněl deratizera,nebo jak se menujou, celej se nasoukal do gumový kombinézy na dva zipy i s kuklou,napumpoval sem mu tu jeho bombu a šel za jima jim domluvit,zavření okna a dvéře a domlouval jim asi tak 20 minut,pak najednou vylítnul z dílny:D(asi to okoukal od sršňů) a zabouchnul dveře a dva dni sem tam nesměl jít.Chodil sem se na ně dívat oknem,jak padaji dolu,hele co budu povídat,když sem je potom zametal,byl jich plnej kýbl:D

stálo mě to 1000kč za 20 minut práce

S těma hasičema si nejsem tak jistej, protože přes sezónu k hnízdům moc nevyjíždějí, protože by pak nedělali nic jinýho.....a když už k těmto případům vyjedou, tak jedině když je tam přímý ohrožení lidí (např. na školách atd.)....to spíš najít nějakou firmu :cool:

Chránení nechránení mimochodem v téhle obalsti máme i přemnožený zmije takže samý hezký zvířátko. Koukat po zemi at nešlápnu na hadici a ještě nahoru na sršně. nehledě na to že jim chalupa asi zachutnala jak jí chroustaj. Naši hasiči to nedělaj nemaj vybavení a volat daraizéra se asi nevyplatí už jen kvůli dojezdové vzdálenosti. takže to asi zůstane na zimu. A jestli je nákej ochranář chce rádi mu je necháme za odvoz:D

Vyprovokovat sršně k útoku (jakkoli) stejně jako testovat jestli mám či nemám alergii na bodnutí mi nepřijde jako dobrý nápad. Osobní zkušenost a spůsob likvidace: Vyčakal jsem až se uloží k zimnímu spánku, nasledně celou kouli odříznul do plasového pytle (na odpadky) přilil tak 2 dcl PERCHLORETHYLENU, pytel zavázal a měli \"Vymalováno\" . Osobně, když vydím šršeň tak mám vyrážku jako pralinky.

Na jednu stranu chápu ochranáře, je to živý tvor, jako my, ale na druhou stranu já jim do \"Baráku\" taky nelezu.

Asi před 5ti lety jsem potmě přimáčkl sršně rukou na stole. Píchla mě 2x. Do pěti minut jsem měl ruku od malíčku až po rameno trojnásobnou, směle jsem mohl konkurovat Arnoldovi, možná bych ho v objemu dal... Po dalších pěti minutách mi bylo tak špatně, že jsem se maximálně zvládl mátožně dohrabat do auta (taky jsem nebyl úplně střízlivý...), odvezli mě do špitálu a několikrát mě píchli i tam, tentokrát kontrolovaně :) . Naštěstí se to tak za 2 hodiny stabilizovalo a mohl jsem odfrčet domů spát, ale ruka byla špatná ještě tak 3-4 dny. Nedovedu si představit píchnutí vícekrát nebo do citlivého místa (např. jazyk...), to je pak otázka minut. Tak ofafrně s nima...

Zavolej hasiče a oni mají na tyto případy vybavení. U rodičů taky byli na hnízda sršnů. Je to zdarma. A nebo v noci vezmi vědrou s vodou a schoď do něj hnízdo. Ale hasiči jsou jistější. Mimo jiné ohrožují život + zdraví lidí v okolí.