Jump to content
  • Aktuální cíle darů

3.stupen drhne

Bloodeye

Recommended Posts

Pred tyzdnom sa mi roztrhlo lanko spojky,tak som dosiel domov na medziplyne a sem tam som na prevodovku dost tlacil...

Lanko vymenene a ked zaradim trojku,pocujem drhnuci zvuk,az ma picha pri srdci :( Ked drzim stale spojku,tak viem preradit obcas aj jemne...

Viete mi poradit co s tym moze byt? Dakujem

[upravil dne 23.8.2010 Bloodeye]

A drhne ti to ked radis smerom dole alebo hore?

Resp. ak mas vysypany synchron, tak jedine vymenit, neviem kolko moze stat pre tvoj motor (samozrejme + praca s tym spojena)... pripadne, mas v prevodovne dost oleja? Kedy bol olej naposledy meneny? Na vypustnej skrutke prevodovky je magnet, pozri sa ak budes vypustat olej ci na nom nemas vacsie kusy ocelovych pilin...

...ale byt tebou zacal by som tym olejom;)

[upravil dne 23/8/10 Qcko]

Prevodovka mi drhne (škrýpe),ked zaradim smerom hore na 3.stupen. Ked vsak stojim,tak ten zvuk tak casto nevydava... V prevodovke by malo byt dost oleja,lebo mi bol nedavno meneny simering(ci jak sa to vola).

Mohol som vobec poskodit prevodovku,ked som na nu tlacil silou(nie vsak extremnou) ked mi nesla spojka? :myslim

radiť bez spojky??? to si musel riadne spočitať zuby :D

inak sorry ,že sa serem do vlakna ale chcem sa spýtať ohladom mojho problemu.

Za posledny rok mi to spravilo asi 3 krat ktaže to neni take strašne. Počas jazdy alebo aj ked stojim či s naštartovanym motorom alebo s vypnutym mi nejde radiť prevodove stupne. Vlastne nejde ani pohnuť šalt pakou jedine to silou \"rozbehať\". Ale nepočujem žiadne zvuky pri tom, že by to šuchalo alebo škripalo alebo by som ratal zuby :D

Nevite čim by to mohlo byť???

Cakome, no to si ma moc nepotesil :( Cize to bude pravdepodobne synchron? Ked si dobre spominam,na tu prevodovku som az tak velmi netlacil,iba pri medziplyne som sa snazil zaradit,ale nic extremne... a predtym mi to nikdy nerobilo,az po vymene lanka spojky...

Cital som,ze niekedy pomoze aditivum do prevodovkoveho oleja, mozte mi poradit aky typ?