Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Motor 405 do 309

Ondrík

Recommended Posts

Nazdar.V jednej téme som sa dočítal že motor peugeotu 405 sa dá zameniť do 309.Neviete o tom niečo viac?Vedel by som zohnať diesel tak si to chcem overiť u vás.Aké problémi su pri výmene alebo čo treba prispôsobiť? predpokladám že je to treba dať zapísať do techničáku.

co se týče samotné manuální výměny, tak není problém... problém je v papírech... co vím, tak jsem ještě neviděl nikoho komu by oficiálně zapsali do papírů výměnu za jiný motor... navíc kód motoru může být jiný i když se jedná v podstatě o stejný motor - viz: http://www.205gti.com/techchassisnr.htm a to by se pak muselo zase změnit VIN auta, protože obsahuje i kód motoru

prosimta kto ti na stk zisti ,ze tam mas iny motor? kamarat bol teraz na stk z mb w124 a v papieroch ma 2.5, ale ma tam 2.0 a vobec si to nevsimli pri tom 2.5 je 5 valec a 2.0 4 valec

Původně zaslal: Ondrík

myslím že je to diesel a má aj iný objem.takže asi sa na to vykašlem.Keby to nebolo v papieroch boli by problémi na stk

takže bol som pozrieť tú 405 a chalan má už iba omlátenú karosériu a to je všetko :) .. lenže dnes nastal problém keď om zistil že nemám olej v prevodovke.Keď som dolieval nový,zistil som že mi veselo kvaplá pod autom.Neviem ako sa to volá.pri vypúšťacom šróbe prechádza cez precodovku hriadel na pohon kolies.A cez jedno ložisko to tečie von.Máte niekdo skúsenosti?výmena je istá predpokladám,že stačí vymeniť to ložisko :roker

ano už som si pozisťoval :) .. takže to bude ten simering.dnes som objednal na obidve strany.Viete mi podať stručný návod na výmenu?tie poloosy stačí vytiahnuť von?dúfam že nebudem musieť dávať dole prevodovku.Zatial to vyzerá tak že to budem robgiť sám,tak mi pomôžte prosím :D

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

znova by som chcel tému vrátiť na tie motory.Kedže nieje mi jedno či tankujem do auta na 100Km 8l alebo 5l nafty :D.Investícia by sa istotne rýchlo vrátila len by som chcel vedieť aký máte na to názor.Radšej zohnať motor do milovaného autíčka a prepísať papiere(ak je to vlastne možné).Alebo radšej vymeniť auto?V tomto aute mám už már nových súčiastok a kebyže ho mám predať aj tak na tom iba prerobím.

bud mas 309 s motorom 1.9D alebo 1.8td a 405 ma tie iste motory dokonca aj prevodovky mozno kulisa by bola ina.

len neviem co mas ty za motor ale asi budes mat 1.9D tak by som ti doporucil motor 1.9D 51KW a poznas ho tak ze nad vykom ventiov ma velke plastove sanie a na STK ani EK nic nezistia. Hlavne si prehod ten plechovy stitok co mas na motore svojom ak nemas o to lepsie ja som ho nemal a nikdo to nikdy neriesil hlavne ze splnoval emisie a technicky stav.

ja mám teraz práveže benziňák 1,3 l a chcem vymeniť za naftový,kôli tej spotrebe.Nevieš či bude pasovať aj s peugeot 205 ? keď budem mať cestu okolo jedného típka tak sa ho na ten motor opýtam.A s papiermi som si to zistil,výmena motora za iný typ je považovaná za prestavbu vozidla takže s tým bude treba ísť na kontrolu a zapíše sa do techničáku.

no veru,ale škoda.Teraz sú už určite prísnejšie ďalšie nezmyselné zákony aby nám normálnym milovníkom áut pokazili náladu :D .do leta ešte uvidím čo s tým spravím,tak jedine tam nechám tento motor.Alebo kúpim druhé auto,no to by som nechcel.

• 1 year later...