Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Audio 4050 (Philips DC722) versus CD menic Philips RC 026


pato406

Recommended Posts

Kupil som pred par mesiacmi Peugeot 406 r.v.97 s nainstalovanym originalnym audiosystemom Audio 4050(ako mate aj Vy).

V uzivatelskej prirucke som sa docital, ze toto radio dokaze spolupracovat aj s CD menicom a dal som sa

do updatovania svojho Auto-Audio-systemu. Na webe som si nasiel, ze sa jedna o zkaznicky upraveny Philips DC 722/65

s displayom vyvedenym do palubovky a k tomuto radiu vyhovuje kombinacia s CD menicmi RC 022 a RC 026,

ktore komunikuju v rozhrani D2B…

Povazoval som tento problem za jednoduchy - zohnal som si CD menic RC 026 z Renaulta aj s originalnym kablom,

podarilo sa mi \'vydolovat\' aj radio zo stredoveho panela 406-ky a bez vaznejsich problemov som CD menic s radiom pripojil...

Tu vsak zacal moj problem - CD menic \'zije\' (napajanie a logika funguje, elektronika postupne po zasunuti zasobnika s CD

vsetkych 6 nacita a vrati sa do vychodzieho stavu, na poziciu CD 1), ale zrejme \'radio nema informaciu\' - spetnu vazbu,

ze je CD menic pripojeny, pretoze tlacitkom \'src\' na radiu nie je mozne prepnut na zdroj CD (sekvencne sa prepina len Tuner a Tape,

ak je v mechanike paska - ak nie je zasunuta paska, neprepina sa vobec). Z tohoto dedukujem, ze radio (headunit) nedostava

cez kabel z CD menica informaciu o jeho pripojeni a procesor radia vyhodnocuje informaciu ako pri paske - ked je vysunuta, Tape

sa neda zvolit, dokedy pasku nezasuniem do mechaniky… Takto teda nedokazem z radia aktivovat prehravanie CD v menici,

ani ovladat ine funkcie menica. Proste menic \'neodpoveda\'.

Rad by som teda od Vas ziskal odbornu radu, ci je autoradio Audio 4050 schopne komunikovat s CD menicom v standardnej verzii,

alebo sa software v radiu meni specificky podla vybavy auta (ak je bez CD menica, je nainstalovane radio bez moznosti ovladat CD),

alebo ci je potrebny nejako specialne upraveny kabel z CD menica (schemu zapojenia som nasiel na servisnej linke studio24 a vsetky

prepojenia konektorov sa zhoduju), alebo mam v svojom zapojeni nejaku inu - skolacku chybu a budem musiet vratit vyucny list ;-)

Je mi luto teraz tento problemik vzdat a menit cele autoradio, pretoze zrejme s displayom v palubovke mi ine radio nebude komunikovat…

Dakujem vsetkym Pezotakom za ochotu a skoru odpoved.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...