Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

E85


yokomon

Recommended Posts

Když vyndáš z obd portu nebo obd port není spíchlej s ECU (nebliká zelená) tak vstřiky jedou normálně podle ECU a na E85 cuká, na benzín nebo mix jede normálně .... jak se modrá rozbliká začne se prodlužovat vstřik a cukání přestane ...

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cuká to s tou jednotkou a je jedno jestli tam je benzin nebo mix.proto mám podezření,že jsem vzal těch dvanáct voltů z kabelu že kterého jsem neměl.proto to možná chcipe a nechce jet.nevim jaky to má vliv když je to na zapalování.mozna zkusit kuchnout ještě jeden kabel.ale moc se mi do toho nechce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marenaf Kdyz uz tak po E85 touzis a nemuzes bez toho zit tak: zacal bych tim, ze bych koupil ten stabilizator napeti a nechal si ho od nejakyho [auto?]elektrikare zapojt a k nemu pripojit tu vifikundaci pro rizeni E85:myslim. JA bych to na svem aute vyhodil a dal nicil zivotni prostredi ropnejma produktama ktery do bandy patrej:D

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Marenaf napsal:

Zapojil jsem to tak jakože mám privodni kabel který jsem spojil a udělal odbočku pomocí odporu a na ten napojil ten kabel od jednotky

jo tak je ten odpor správně. Trochu mě přijde divný že jsi ještě nepotvrdil že vidíš modrou diodu svítit a zelenou blikat.... nebo to tak není?

Upraveno uživatelem Teo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TeoKdyz u jakekoli dodatecne dobastlovane autoelektroniky neni zajisteno ctabilizovane napajeni, nedivim se ze jedinym efektem je potom barevna hudba. Slusni a znali amateri nespolehaji na vyrobce [o jeho kvalite hovori uz to, ze tenhle udelator do auta dodava na napeti 5V] ale davaji k zamezeni indukcnich napetovych spicek na vstup obousmere tranzily:myslim. Ale kazdy sveho stesti strujcem, tak GOOD LUCK soudruzi!:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo chápu tě.jen jsem to chtěl zkusit.prijde mi to  hezky tankovat za 23kc.jsou na tohle dva tábory a nikdo vlastně pořádně nedokáže říct co to s autem úděla.a teo,zelená tam bliká pod modrým světlem.ten stabilizator si koupím.to už mě nevytrhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak zjištěno,kabelem to není.dal jsem to na jinej.kdyz odpojim obd port,skube dal.vyndam jednotku a je po skubani.vstriky jsou zapojeny dobře si myslím.kazdej vstrik jsem dal samostatně aby se mi to nespletlo.tak netuším.spotrebu to má jako kráva asi tím jak to předává palivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, pesastor napsal:

@Marenafnech si konecne vysvetlit se cinsky udelatko nadela jen problemy. Ono profi prestavba elektroniky nepredstavuje zrejme par dolacu Aliexpresu Navic stejne zatim nejsou nikde publikovany vysledky vetsiho souboru vozidel po dlouhodobem pouzivani CNG.  Ale jak jsem psal Good luck!:myslim

Zkus občas jít k věci  :).... CNG je jiné vlákno, dlouhodobé a širší zkušenosti s E85 mají Frantíci protože nižší daň = 17Kč/L, pak Skandinávci, Amíci atd... a takhle jednotka je práce němců, je to amatérská low cost instalace a jo má to svoje problémy a rizika proto to tu řešíme ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Marenaf napsal:

Já vím pesatore,každý strůjcem svého štěstí :)nicméně se mi to asi podařilo rozchodit.ale uvidím ráno,teď z práce mi to ani jednou nezdechlo a jelo to hezky.

Můžeš mít novější verzi jednotky, třeba potřebuje nějakej čas na sebe nastavení... Mrkni do manuálu.... Mě to jede dobře ať tam leju jakýkoliv poměr. Jen na E85 dýl točí při startování. I LPG svíčky bez zlepšení... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam moju skusenost: v okoli nikto nebol spokojny s LPG, lebo vkuse riesili nejake opravy a tak. Dokonca aj ked to niekto chvali na forach, tak nakoniec prizna, ze to ide dobre, az ked sa to odladilo. Takze na E85 a propan by som osobne jazdil na autch, ktore su na to z vyroby usposobene. Pokial clovek nejazdi obrovske najazdy, ani sa to nevyplati. Samotna cena auta a jeho servis obvykle stoji viac ako PHM a je jedno, ci liter stoji 20 alebo 40 korun, stale stoji viac 'vsetko ostatne'.

dalsi problem parkovanie...

Inak skusenosti z krajiny, kde sa na 'alkohol' jazdi bezne, a toto su veci, ktore tam vie kazdy: zerie to viac, takze ak sa benzin priblizi cenou k etanolu, tak vsetci beru benzin. etanol ma mensiu vyhrevnost, hoci ma vysoke oktanove cislo. Etanol viaze vodu, takze sa casto stane, ze auto ide potom horsie (otazka, ci tu vodu dal predajca, aby zarobil viac, alebo sa tam dostala kondenzaciou alebo inak). najvacsi problem s etanolom maju aktivisti, pretoze sa vyraba z potravin, ktore by inak mohli zjest ludia, ktori nemaju co jest...

kedysi som mal benzinovu xantiu, do ktorej predosly majitel skusal naliat e85. uvolnilo to nejake usadeniny (spravny detergent by ich mal rozpustit), ktore upchali volnobezny motorcek alebo co to bolo a tiez som musel cistit filter paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
V 10. 10. 2018 at 7:59, Teo napsal:

Jsem zvláštní případ kde LPG je na nic .... trasy 3-5km ...  finančně to mi vychází asi jako bych tankoval benzín za 28-30 Kč...  žádný hi-fi no ....  to jedině pokud vyleze benzín na 38 :) 

Na 3-5km je nejlepší benzín, o tom žádná. 10km a více LPG nebo nafta. E85 je k ničemu. Nižší cena, vyšší spotřeba, menší výkon. N95 ve finále to stejně jen míň problémů. Nebo pak řešit třeba hybrida, kde v práci jezdíme s benzínem kolem 5,5L. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...