Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

moja 307SW//aký olej ?


klm16

Recommended Posts

No čiže, dnes som telefonoval, v piatok idem osobne mrknúť na auto, dúfam že sa dovtedy nepredá.

Chcel by som sa opýtať na rady a nápady ktoré môžem použiť pri obhliadke...

podla VINka bolo auto servisované na tieto chyby

----------------------

D.OPR PDV Opravár Číslo Zložky Kód príčiny Názov Kód priradenia Počet kilometrov Krajina

17/12/2009 007070S01 9JCQWXY01 000000000001256 AUTORADIO / RADIOTÉLÉPHONE K7 OU CD YLL 95233 SK

27/11/2008 007070S01 9JB7J3001 0000673504 DRZIAK NAHR. KOLESA 000 62855 SK

18/09/2008 007070S01 9JB4Y0G01 00006562E8 REPRODUKTOR 000 61250 SK

05/09/2008 007070S01 9JB4J7D01 00008862PK COUSSIN GARNI 000 59450 SK

30/11/2007 007070S01 9JBSMGD01 0000000000000AH CLIMATISEUR 000 27572 SK

31/10/2007 007070S01 9JBRMW901 0000179756 UPEVN.SADA 000 27027 SK

27/09/2007 007070S01 9JBQWGX01 00006450XZ SADA NARADIA 000 26256 SK

----------------------

auto má teraz napísaných cez 100000 km.

auto má ABS aj ESP, ako vyskúšam jeho funkčnosť? stačí ak sa postavím na klzkú plochu (napr. štrk) a vyskúšam rozbeh a brzdy ??

čo vyhrievané sedadlá?? majú len jeden režim vyhrievania ??

Ako otestujem samostmavovacie sp. zrkadlo ???

Ako presne fungujú sklápateľné sp. zrkadlá?

daždový senzor otestujem klasicky vodou ako na svojej 306...

na čo sa ešte zamerať??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS odskusas pudsim brzdenim na \"šotoline\", pedal musi kopat. ESP odskusas pri prudkom rozbehu - musi zacat blikat a uberat vykon (aj ked takto vlastne odskusas len jeho cast, ktorou je ASR). Potom ho vypnes a skusis znovu. Rozdiel urcite zbadas. Pri 50km/h sa ti musi ESP automaticky zapnut (musi zhasnut kontrolka na palubovke). Samozatmavovacie zrkadlo vyskusas jednoducho, ked nan zasvietis silnejsou baterkou (pozor, zatmavenie trva nejakych par sekund a je plynule, takze to nieje skokove a hned), potom ho vypni (ma vypinac zospodu), zhasne na nom zelena kontrolka a opät zasviet baterkou. Rozdiel musi byt zretelny. Sklapatelne zrkadla vyskusas ked zamknes auto, musia sa sklopit, ked odomknes tak sa odklopia. Vyhrievanie ma len jeden rezim a to tiez urcite zistis pocitovo.

Hlavne pozri este mechanizmus rezervy (stahovanie a vytahovanie). Roletu strechy, ci chodi cela. Posklapaj sedadla, ci su vsetky ok. A uz ma nic take specialne nenapada. Vsetko ostatne ako pri inych autach.

[upravil dne 1.9.10 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DanculD

Hlavne pozri este mechanizmus rezervy (stahovanie a vytahovanie). Roletu strechy, ci chodi cela. Posklapaj sedadla, ci su vsetky ok. A uz ma nic take specialne nenapada. Vsetko ostatne ako pri inych autach.

[upravil dne 1.9.10 DanculD]

naviják rezervy jsem bohužel řešil už druhý den po koupi (nekontroloval jsem ho),ale není to tak hrozný,jde to lehce opravit (jinak novej stojí cca 2200,- ). Roletu třeba vyzkoušet vícekrát za sebou. Stává se mi, že několikrát vyjede celá, a pak najednou nevyjede poslední díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najskôr asi odchádza navíjací mechanizmus. Ja som to už tiež riešil. Spadlo mi lanko kolieska a celé sa vo vnútri rozstrapkalo ako som sa to snažil spustiť. Potom som mal problém rezervu spustiť na zem. Ale nakoniec som to nasilu stiahol, celý mechanizmus odmontoval, vymenil lanko za nové/ celkom je to jednoduché, práca cca 1 hod a náklady u mňa 0,-/ a teraz ide ako má. Takže toho sa moc neboj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som sa práve vrátil domov...

Auto sa mi veľmi páčilo, našiel som na ňom pár chýb, preto som uvažoval či auto brať alebo nie, nakoniec som sa rozhodol že stav je tak zachovalý, že tých pár vád mi nevadí....

čiže nový prírastok do rodiny je 307 SW 1,6i....

Auto bolo používané ako firemné, jazdila na ňom na 99% len jedna osoba (určite žena) myslím že na zadných sedačkách ešte nikto ani nesedel :D...

Má najazdených poctivých 101000km (podľa histórie VIN) auto bolo servisované len v peugeote...

Výbava, je slušná páčia sa mi sklápateľné zrkadlá, dvoznónová klíma, stmievaťeľné sp. zrkadlo a pod.

no a teraz k tým chybám ktoré ma nútili premýšľať či do auta ísť...

1. Auto bolo zažilo mierny ťukes. Nosníky sú OK, určite bolo menené čelné sklo a predná kapota, zajtra s tým idem do Puegotu, nech mi skontrolujú airbagy. Určite však viem že na aute nebolo nič dodatočne striekané (pol hodiny som behal s meračom hrúbky laku)

2. mierne narthnutý koberec na vodičovej strane ale úplne pri sedadle pri stredovom tunely. 99% je to od opätku, tak isto je natrhnutý gumený koberec pod pedálom spojky(taktiež od opätku).

3. prevododka. Poviem Vám, (ale pravdepodobne to všetci viete) že som z nej bol sklamaný. sedel som v 4 peugeotoch na všetkých problém rovnaký. Veĺká vôľa v prevodovke. Do strán to ide pekne no dopredu a dozadu je to fakt nejaké gumené. Tu ma zaujíma či sa to nejako dá riešiť, alebo je to proste choroba všetkých 307tiek...

4.Mriežka vzadu. Hneď zajtra ju dám dole, ale vraj môžem mať problém pri policajtoch, vraj ak je auto napísané ako N1 musí tam byť mriežka, aj ked auto nepožívam na podnikanie.... Ale to mi asi budú vedieť potvrdiť len slovenský kolegovia...

To je tak všetko. (UUUf ale som sa rozpísal) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. na mojej 307 je radenie v pohode, ale siel som asi na 3 inych 307 a tam je radenie take ako pises ty...fakt neviem cim to je

4.s mriezkou budes mat problem ak narazis na debila..a napriklad aj pri nehode moze poistovak vymyslet ze si zasahoval do konstrukcie auta a nebolo sposobile na premavku:blablabla...jedine ze by si si dal vystavit technicky s textom: \"verzia N1 bez mriezky\" ale to legalne nejde:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupil tiez 307 po zene. Takze zodrata gumena rohoz pod pedalom spojky?= vymana spojky komplet.V blizkej dobe ti odide spojk.lozisko.

Gumena riadiaca paka,to je najmensi problem.To ma asi kazda 307 cka.Zvyknes si na to.Uvidis.

Zadna mriezka? Nedavaj ju dole,lebo zaplatis pokutu. Teraz uz sa predavaju aj bez mreze ale ked to mas v TP daju ti pokutu-neriskuj.Ked to budes chciet zmenit v TP,zaplatis DPH. Inak to je uplna špica-ked pri vjazde na parkoviská-trebars pri Tesco je tabula zakaz vjazdu nakladakom a nieje tam ziadna dodatkova tabula-to by tam nesmel ist nikto s technicakom N1. Dobra blbost.Hura slovensko!

Vela stastnych km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka cely vecer studujem o tej mriezke...

uz som si isty ze ako M1 to nedam :-(

keby platilo zakaz vjazdu nakladiakom, to by som ani obliehat nemohol, ani nic podobne ale to je somarina pretoze ja za nakladiak povazujem vozidlo ktore ma viac ako 3,5 t.

zodrata rohoz pod spojkou je od opätku, to som si isty, je tam normalne diera v rohozi cca 2x1cm...

a vdaka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tym ze to je N1 ale znamena, ze ma v technickom napisanych len 5 miest a uz nikdy sa to nebude dat \"prerobit\" na 7 miest M1. Viem, ze malokto vyuzije sedem miest ale je to taka mensia vyhoda navyse. Dalej, kedze je tam mreza a je na 100% zapisana vo velkom technickom, tak ju nemozes len tak dat dole a tym padom mas obmedzene vyuzitie kufra. Tiez nejde urobit to, ze strednu sedacku hodis do tretej rady a dve krajne das blizsie ku sebe, cim vyrazne zvysis komfort sedenia v druhej rade.

Ako si spokojny s motorom?

[upravil dne 6.9.10 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s motorom som zatial nabehal len cca 500km... páčí sa mi že je tichý, a to ešte nemám tú odhlučnovaciu vec na kapote, čiže možno budew ešte tichší....

pri spotrebe som ale trošku v rozpakoch....

pri ceste z BA do SNV (380km) sa mi podarilo jazdiť za 7,2 litra. (tak nejak som aj čakal) Avšak na dialnici pri 130km/h mi aktualna spotreba ukazovala až 9 litrov... pri 110km/h to bolo 7litrov... trošku moc nie ?? Dnes idem s autom do peugeotu nech mi komplet skontruluju airbagy, tak poviem nech mrknu aj lambdu aj ked si myslim ze po 100t km, by nemala byt nejako moc spatna... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PĹŻvodnÄ› zaslal: klm16

s motorom som zatial nabehal len cca 500km... páčí sa mi že je tichý, a to ešte nemám tú odhlučnovaciu vec na kapote, čiže možno budew ešte tichší....

pri spotrebe som ale trošku v rozpakoch....

pri ceste z BA do SNV (380km) sa mi podarilo jazdiť za 7,2 litra. (tak nejak som aj čakal) Avšak na dialnici pri 130km/h mi aktualna spotreba ukazovala až 9 litrov... pri 110km/h to bolo 7litrov... trošku moc nie ?? Dnes idem s autom do peugeotu nech mi komplet skontruluju airbagy, tak poviem nech mrknu aj lambdu aj ked si myslim ze po 100t km, by nemala byt nejako moc spatna... ;-)

To si kupoval v BA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...