Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

moja 307SW//aký olej ?


klm16

Recommended Posts

No myslim, ze v prvom rade mozes zabudnut na to, ze 1.6 benzin 80kW bude na dialnici pri 130km zrat 6,5. To je spotreba skor odpovedajuca 1.6HDi. Na druhej strane, ano chyby asi moc pri tomto motore riesit nebudes. Takze ta mensia spotreba pri rope sa moze velmi rychlo predrazit pri nejakej poruche. Na druhej strane, vozil som sa na benzinovej 1.6 v 307SW a zdalo sa mi to strasne slabe. Respektive treba ho dost tocit aby to aspon ako tak islo a potom je aj spotreba uplne niekde inde, tak aby si nebol sklamany. To je asi aj dovod, ze ich je daleko menej. Ono to bude asi tou vahou, si zober, ze moje SW ma pohotovostnu hmotnost 1606kg. Sadnu tam traja ludia a si pomaly na dvoch tonach.

[upravil dne 28.8.10 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz jazdim s nalozenou 306tkou, po dialnici za 7 litrov, a to mam taaaazke 15\" kola, nemyslim si ze 307 bude nejaky strasny rozdiel...

rad by som bol keby mi spotrebu fakt povedal clovek ktory na tomto jazdi ... :-/

No a prva vec ktora ma odradza kupit HDi je ze jadzim cca 15-20 tisic rocne z toho je 10-15 tisic po meste.... cize to je jasne znamenie ze potrebujem benzin ...

[upravil dne 28/8/10 klm16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no cize google povedal ze pohotovostna hmotnost u 1,6i je 1435 (1399 pri manualnej prevodovke) kg...

vykon je 80KW (109k)

ked to porovnam tak teraz mam hmotnost rovnych 1100kg (bez vodica) a vykon 65KW. Spotreba 8,8 mesto a cca 7 mimo...

[upravil dne 28/8/10 klm16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, jasne ze je lahsia ako to moje ale si zober o kolko je od 306 ta 307 vyssia a o kolko ma väcsiu celnu plochu. Inak preco je jasne, ze ked urobis 10-15 tis. v meste, ze potrebujes benzin? Ved prave v meste je najväcsi rozdiel medzi ropou a benzinom. V meste ti to bude v pohode zrat 10 oproti 1.6HDi, ktora sa v pohode vojde do 6,5 litra. To je predsa 3,5 litra kazdych sto km. Naopak po okreskach ti to moze kludne brat okolo 6 litrov oproti 5 pri rope.

[upravil dne 28.8.10 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dancul, skusim rozpisat trasy ktore denne robim...

rano:

cesta z garaze pred barak (500m) - prestavka 20 min

cesta do prace, mesta pripadne kde potrebujem (2-10km) - auto casto stoji aj pol dna naparkovisku

cesta domov z prace mesta alebo kde sa nachadzam (2-10km) - auto zase stoji pred barakom minimalne hodinu

cesta od baraku do fitka (2km) - auto stoji pred fitness centrom mininalne hodinu

cesta domov (2km)

vecer:

cesta do garaze (500m)

to je dayly car denno denne robim podobne trasy, niekedy je tych km viac niekedy idem radsej peso ...

6-8x do roka:

trasa SNV-BA (380km) a spät...

vtedy auto prebehnem konecne citim potrebny vykon pod kapotou, uzivam si svojich 65KW ktore mi momentalne stacia (vzhladom na vahu auta)

fakt si myslis ze potrebujem diesel ? vzhladom na kratke trasy, studene starty, meske jazdenie ??? samozrejme ze jadim aj mimo, ale toto co som napisal je viacmenej kazdy den teda minimalne 4x do tyzdna...

pri diesly by som sa bal o FAP, zotrvak, turbo, a podobne.. pri benzine ??? na co tam davat pozor pri meskej premavke???

Stale len uvazujem a rozhodujem sa cenim si kazdu vasu radu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup si auto po jakém toužíš a s motorem,který ti nejvíce vyhovuje...:myslim, jestli budeš furt hledat chyby na každém motoru--nekoupíš asi nic...,nic není dokonalé..., i naše manželky nejsou modelky a žijem s nima :), nediv se, že lidi chcou většího pežota jen v dýzlu--jsou to držáky motory (i když to tady čteš na foru, tak se zdá, že má každý problém,ale není to tak--píše tu cca tisíc lidí a jenom když má poruchu...

P.S. takový člověk,co by se mu vysralo na jednom autě čerpadlo,vstřiky,setrvák,turbo,těsnění pod hlavou a další \'\'strašáky\'\' snad ani neexistuje, nebo koupil starou mrchu--nebo je sám kopyto...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešil jsem to co ty - benzín nebo naftu - přece jen je to velký auto. Nakonec vyhrál benzín - je to jednodušší údržba, ročně najezdím kolem 10tis, menší pojistka a když jsem četl ty občasné problémy u HDIček (ale sere se každý auto :ticho ...)...S vyšší spotřebou jsem počítal. Když jsem kupoval svoje SW před měsícem, palubní počítač ukazoval spotřebu 8,1l za cca 4500tis km. To auto údajně jezdilo převážně dálnice v DE (pochybuju,že s tím jezdil 110-130). Mě to po městě zatím ukazuje 7,5l, dálky jsem měřil 6,7l, ale jen to lechtám, nemám potřebu motor vytáčet (vetšinou 2lidi + 3letá dcera a kufr s nákupem). Kupoval jsem rodinné auto, takže jestli to není živé jako 100kW ropák, mě je to jedno (každýmu vyhovuje něco jinýho :papa ).

v týdnu jsem při brouzdání po netu našel novější příspěvek, popisuje i cestu do Chorvatska, tak mrkni na tu spotřebu

http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=81&t=7977

[upravil dne 29/8/10 milhaus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 1,6 benzín kúpený rok. Dovoz z Nemecka. Zatiaľ som riešil iba nezávislé kúrenie, celé som ho vyhodil - nešlo. Čo sa týka spotreby je okolo 7,0 - 7,5 l podľa palubného aj podľa mojich prepočtov. Dlhodobo mám 7,2. To ale moc na plyn nešliapem. Jazdím na krátke trate a ročne asi do 7 tisíc. Preto som bral benzín. Motor je slabý, je to rodinné , nie športové auto. Niekedy mám pocit, že sa mu chce až keď sa zohreje na prevádzkovú teplotu. Oproti nafte máš zase kratšiu životnosť výfukového potrubia, máš tam lambda sondy, katalyzátor, čo ti môžu spôsobovať poruchy. Ale ja hovorím, že zatiaľ som s tým nemal problém..zatiaľ...Tak je to na tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To klm: Ja som ta ani v jednom prispevku nepresviedcal ze potrebujes diesel !!! Len som pisal to, ze benzinov je strasne malo a casto su daleko menej vybavene ako diesel a oba su za velmi podobnu cenu. Ja som pred nedavnom kupil 307SW r.v.2007, 2.0HDi 100kW, 6-kvalt automat, dvojzonova klima, ESP, tempomat, automaticky zatmavovacie zrkadlo, 4x elektricke okna, 16\" elektrony za 7800€. S touto vybavou som nenasiel ziadny benzin. A ked som uz nejaky benzin nasiel, tak mal maximalne automaticku klimu. ESP nemal napriklad ziadny a tempomat tak isto. A vsetky boli za velmi podobnu cenu, dokonca aj drahsie. Preto bola u mna jasna volba do coho ist.

A ako pisal ozzy56, tak nepoznam nikoho, komu by sa vysypali vsetky tebou spomenute veci na motore. Tiez ako pisal, väcsina ludi si Peugeota holt kupuje v rope (tusim ze az 70%), navyse ked maju obcas akciu diesel za cenu benzinu.

Teraz sa pomer pravdepodobne trochu zmeni ako vybehli s motormi 1.6THP. Ten by som si nechal lubit. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já můžu posuzovat a porovnávat 1.6 HDI a 1.6 benzin a oboje SW.

Měl jsem SW r.v.2004 1.6 HDI 80kW a vzhledově (vnitřek i venek) jak nové, právě vyjeté auto z fabriky. Ale samé problémy, snad všechny, které se nejvíc u 307 řeší (jenže o těch jsem se začal dozvídat až v průběho vlastnictví 307). Páčky pod volantem, chvění volantu při 130km/h, elektronika, EGR,FAP, stěrače si dělaly co chtěli,občas mě auto zamklo ve voze, dusilo se, občas šílená oblaka z výfuku... No po půl roce šlo z domu a závazek, že 307 už nikdy...

Jenže, nikdy neříkej nikdy...

Teď máme 307 SW v 1.6 benzinu, 2003, od známého za 60.000,-

Nebýt té lákavé ceny, nešel bych do ní. Než jsem ji koupil, zkusil jsem a byl mile překvapen. Samozřejmě turbo u HDI je někde jinde. Ale tohle je oproti tomu minulému, tiché, nechvěje se volant ve 130, el. ok, páčky taky, FAP nemá, stěrače v poho (u všeho jmenovaného - ťuk,ťuk,ťuk).Nějaké mušky jsou taky, ale jiné. Jezdil jsem s OI 1.6 benzin a tohle je živější, pohodlnější a i průměrnou spotřebu máme 7,4 a to jezdíme 90% město.

Takže u mě (i manželky) zatím spokojenost, snad nám dlouho vydrží...

Teď mě budou čekat rozvody,olej, filtry. A vyladit nějaké ty mušky (utržené lanko od uchycení rezervy,vyčistit interiér, nejspíš stab.tyčky řízení,jelikož něco klepe na předku při přejezdu nerovností, a na volnoběh \"neklidný\" motor).

Tak uvidíme, jak se bude 307 projevovat časem, ale snad budeme spokojenější, než u předešlého HDI čka...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já mám Break 1.6 16V Benzín ,spotřeba mimo město těch 7,0 l- teď jsem jel na Slovensko najel jsem 700Km se průměrnou spotřebou 6,1 L/100Km při rychlosti 100-110Km/h po dálnici .Ve městě se pohybuje kolem 8 l v zimě i 9 l nevím jezdím krátké úseky.

Myslím že ta 1.6 benzín na takové normální ježdění stačí-nejsem žádný závodník-chtěl jsem rodinný auto.Je to r.v.2006 když jsem ho koupil měl najeto 74.000 Km a zatím s ním nebyl problém,kromě toho,že jsem měnil chladič klimatizace a komplet brzdy(tady jsou fotky v jakém stavu byli) přední+zadní

Výbava:

- elektrické přední okna+ohřev zrcátek

- manuální klimatizace

- posilovač řízení

- ABS

- 2x airbag

- dálkový centrál

- imobilizér

- metalíza

- výškově stavitelný volant a sedadlo řidiče

- palubní počítač

- venkovní kliky a zrcátka v barvě vozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna je to kus od kusu. Ja som mal predtym 307HB 2.0HDi 79kW, r.v.2002. Väcsina ludi hovorila ako nekupovat pred-facelift model a este s tymto motorom ale ja som na nom naozaj nemusel riesit absolutne nic. Len sa tam liala nafta a menil olej. Doteraz na nom jazdi otec a stale bez problemov. Aj preto som znovu isiel do 307, pretoze som bol spokojny. Kopa miesta, vyssi posed, proste super :super

Vraj po 2005 prislo vyrazne zvysenie kvality, kedze na chvilu pre problemy s kvalitou odstavili aj fabriku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po čítaní vašich príspevkov mám stále väčši chuť do toho benzínu ísť...

predpokladám spotrebu min 8 litrov v meste a min 7 mimo....

Model ktorý mám zatiaľ vybratý má ABS aj ESP, digi klimu, palubák, el. sklopné zrkadlá, vyhrievané sedadlá, dažďový senzor...

Jediné čo mi tam už teraz chýba je kožený volant a možno tempomat (ktorý by som využil len na spomínaných trasách SNV-BA).

zajtra tam budem telefonovať tak držte palce nech to klapne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...