Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba omedzovača rýchlosti


matejgigi

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

O víkendu jsem se konečně po 2 letech dostal k tomu, abych se podíval na tuto chybu. Vyndal jsem pedál a bohužel jsem žádný měřitelný odpor na konektoru nenaměřil. Dle doporučení jsem překlenul kabely 6k8 (6k3 jsem doma neměl) a musím poděkovat. Omezovač funguje včetně tlačítka!!! Moc mi to sice hlava nebere, protože jsem odpor na tlačítku měřil jak ve vypnutém tak v zapnutém stavu a bez výsledku. Každopádně díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

V popise máš 307SW, predpokladám že sa bavýme o 407-me keď sme v sekcii pre model 407.

Tak v SB som pre ľavostranné riadenie našiel tri druhy s obmedzovačom a to delené podla DAM kódu (viď obr. podškrtnuté červeno). DAM kód nájdeš na "A" stĺpiku po otvorení vodičových dverý. Foto nájdeš tu   http://www.peugeot-club.com/topic/49208-chci-koupit-407-doporucitečíte/?p=924295

post-23685-0-40564100-1446832475_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

seruste...taká otazocka..môže sposobovat chyba tempomatu na egr ventil ? ze ma hodi do nudzového ?? lebo som spravil taky test..na 4 mesiace som vypal tempomat-obmedzovač..ani raz ma to nehodilo do nudzoveho a ani raz som nemal vyhodenu chybu...moze toto byt ? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mohl by mi prosím někdo dle VIN  VF36E9HZC21215654 zkontrolovat zda je tam možnost tempomatu? Před časem mi tempomat Straky v dia zapínal, takže jsem dokoupil páčku, připojil u Cruise mám chybu Speed control faulty system.

Díky

 

Upraveno uživatelem tomasg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Měl jsem ten samí problém nejednou to přestalo fungovat. Já to opravil tak že jsem odpojil ten kabel snímače pedálu v tom konektoru. Rozebral starý rádio kde je spousty odporu abych vědel jaký má hodnotu 6300 ohmu  tak sem si stáhnul aplikaci na googlu play (EloctroDroid) a šel jsem hledat v radiu ten správný odpor bohužel v radiu byl jen 6700 ohmu na který to funguje ale taky. Na odpor jsem připájel dráty a konce drátu jsem zasunul do konekroru Místo padálového kabelu . Konečně to funguje a nemusím kupovat pedál za 7000 Kč. Jediné co nejde je to ze při sešlápnutí plynu na doraz se omezavač rychlosti nevypne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím vespolek.

Zaprvé: Díky Janíkovi za podrobnou pitevní zprávu. Udělal největší díl průzkumu. 

Zadruhé: Díky ostatním za upřesnění.

Moje hodnota "levého horního odporu" byla 758 Ohmů. Další dva kaput. Osadil jsem 820, a 5k6. Maká to dobře. Né, že bych bez omezovače nemohl být, ale hláška v diagnostice "porucha motoru, trvalá závada" mne uráží. Ani jsem to nezaléval, jen jsem to překryl slídou. Určitě mne čeká i ten třetí.

K vlastní práci. Přístup mizerný, skoro jako k penězům. Matky M6, samosvorné, šrouby se v plastu protáčí, musí se rvát pedál s matkou nahoru, nakonec jsem to nějak vymordoval. Zpátky šly matky osazené, ale normální a stejně se podařilo utáhnout jen jednu. Ty šrouby se prostě protáčí. Snad se to povolovat nebude.  Pokud ano, tak kontramatka. Příště bych to nevyndaval, ale jenom vyvlékl z pedálu. Když už vím, jak to tam vypadá, nevidím problém.

Upraveno uživatelem adam_v1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Prikladám aj ja svoj spôsob opravy obmedzovača. Keďže mi nefungoval a posilnený informáciami z fóra, odhodlal som sa na svojpomocnú opravu, resp. začal som otravovať brata nech mi s tým pomôže, lebo bývam v podmienkach, kde nie je možné mať dielňu s náradím.

Prvý problém nastal pri samotnom vyberaní krabičky z odpormi z plynového pedála je to tam neskutočne zašprajcované, ale nakoniec sa to podarilo a išli sme frézovať. Žiaľ dal som bratovi nesprávne inštrukcie a podarilo sa nám frézovať až príliš hlboko (2,5 mm) Vyfrézovali sme všetky odpory, takže sa nedalo zistiť ktorý bol chybný, čo je horšie vyfrézovali sme aj plôšky na ktorých boli pôvodne naletované. Napadlo ma že teda kúpim všetky tri a naletujeme ich tam, kde patria na torzá plieškov, ktoré tam ešte zostali, tak som kúpil najbližšie možné k tomu čo by tam malo byť (4k7, 1k8 a 820 ) Druhý problém nastal pri letovaní odporov, nie a nie tam cín chytiť skúšali sme všeličo, skratka to nešlo. Zostalo už len jediné riešenie: vyfrézovať celý spínač, navrhnúť plošný spoj dokúpiť dva mini vypínače a vyrobiť celý spínač nanovo. A tu je výsledok:

Obmedzovač funguje nezopnutý dáva 6k4 aj nejaké drobné a zopnutý do 540 Ω.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Upraveno uživatelem Vincent_Vega
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...