Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s klimatizací na 406ce HDi - kontrolka \"STOP\" - vyřešeno!!!


Stifler

Recommended Posts

Mám problém s klimatizací na svém HDičku. Po zapnutí klimatizace za jízdy nebo na stojícím vozidle mi po deseti vteřinách běhu klimy dvakrát problikne na budíkách kotrolka \"STOP\" a display zahlásí \"ENGINE TEMPERATURE TOO HIGH\". Pak to ještě čas od času problikne se stejnou hláškou a přestane to problikávat až po vypnutí klimy. :roll Nevíte někdo, co to může způsobovat? Nemáte s tim někdo své zkušenosti? Za jakékoliv informace předem děkuju.

[upravil dne 10/8/10 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtule se mi točí - na prvních pár sekund se roztočí na maximum, až to vibruje volantem a klepe se nárazník (větrák je pravděpodobně špatně vyvážen a je z měkkých plastů) a pak se zklidní na nižších otáčkách a přestane se klepat, takže větrákem to nebude. No, koupim si kontaktol a zkusim ty čidla - dneska jsem na všechny možné koukal, jsou zapojené, tak je zkusim rozpojit a seškrábnout případnou korozi, prostříknout kontaktolem a uvidíme, co to udělá. Budu doufat, že se to spraví. Děkuju za rady. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shark734: Kompresor se musí spínat, páč klima normálně chladí, jen je to za takového blikavého doprovodu, oc jsem popsal v prvním příspěvku tohoto vlákna. :(

ozzy56: Jak jsem psal, větrák se roztočí naplno a po chvilce se \"uklidní\" na nižší otáčky a tak už jede, dokud se nevypne. To mi přijde celkem normální, až na ty vibrace ve volantu při max. otáčkách větráku a vibrace nárazníku, ale to asi budu muset vyřešit jinym větrákem s míň lamelkama. Teď tam mam tenhle:

http://www.aci.cz/img.asp?stiid=61618

[upravil dne 28/7/10 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: straki007

...No jo,ty tam mas jenom jednu vrtulku....

Takze predpokladam ze mas jedno zelene cidlo teploty vody.Takze u tebe cidlo....

Takže jsi si jistý, že to bude tímto zeleným čidlem? Předpokládám, že je to čidlo, které je pod podélným plastovým krytem vedle vrtule vpravo, kam jsem dneska lezl a zdánlivě (vizuelně) to vypadalo v pořádku. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahara mu jede, ale bude to nějaký čidlo co má co společnýho s klimou, protože bez ní to nedělá. Hlavně jsi neřekl, že jsi měl saharu zapojenou obráceně, takže se točila naopak a jedině naplno. Přepojili jsme to a už ty otáčky klesnou jak mají, ale hláška tam furt je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...