Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 307 Sw - N1 prerabka, oplati sa kupit ?


Guest Lubk0

Recommended Posts

Mam taky dotaz ... Kamarat uz nejaku dobu zhana auto, su, resp. budu mlada rodina ...

Byva cca 13-14 km od miesta svojej prace, do ktorej dochadza auto.

Padla mu do oka Peugeot 307 SW, 1.6 HDI model po facelifte ...

Po dlhom, dlhom hladani sme nasli jeden pomerne schopny kus.

Je to rok vyroby 2007 myslim 6 mesiac ... Kupovana na slovensku, do firmy, po ukonceni leasingu dana do bazaru na komisionalny predaj ... Je v bielej farbe, bez elektronov, model SW, sklenna strecha ... Ma 2x ele okna, ele zrkadla, manualna klima, abs, ESP !!!, 6x airbag, radio cd/mp3, ovladanie pod volantom, central atd ... Auto ma origo 126 tis. KM, kupene, a servisovane v peugeote v BA, posledny servis 121 tis. KM ...

Bohuzial, je to N1, s mrezou, 4 miestna v TP ... Bazarnik povedal, ze nema problem vybavit, aby to bolo normalne auto, tj bez mreze, a v TP 5 miest ... Povedal, ze pokial bude o to auto vazny zaujem, a nechame zalohu, tak za cca 7-10 dni to auto bude odhlasene na kamaratove meno a uz prerobene s N1 tky na normalnu verziu, a ze aj odstrani mrezu atd ...

Pocul som ale na to rozne nazory, jeden policajt povedal ze to trva aj 3-4 mesiace takato prerabka, a ze potom v pripade havarie moze potom ist poistovna, a tak dalej ...

Auto s mrezou urcite nechce, popravde, pri jazde islo auto ako nove, jedine co furt buchalo bola ta mreza ... N1 tku proste nechce ... Cena je tam 7590 Eur ... Auto je naozaj top stav, s testerom sme merali diely karoserie, niec nestriekane, ani celne sklo nebolo menene, vsetko origo, interier ako novy, proste top stav ...

Isli by ste do toho ? (biela farba neni prekazka, buducemu majitelovi sa to paci) Nebude problem s tu prerabku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nezmysel je myslim uz zruseny, ale zda sa mi ze len na novych autach ... Stare maju stale verzi N1 bez zmeny ... Nejde ani tak o mrezu, ako o 5 mist na sedeni ... Mrezu ani u nas viacmenej nekontroluju, ale natrafis na debila, a uz si tam kde si nechcel byt ... Popripade nekde budes ucastnikom havarie, a mozu to posudzovat ako neopravneny zasah do vozidla ...

Proste ide o to, ci sa tomu mame vyhnut, alebo tie prerabky sa daju normalne spravit bez nejakych neskorsich postihov ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, pred nedávnom sa to rozoberalo v TV, myslím, že mreža sa u takto predaných vozidiel sa legálne odstrániť nedá, poprípade možno len po velkej byrokracii. ide o to, že pri predaji bola na auto udelená zlava na DPH, takže by sa musela opätovne doplatiť...

po novom sa dá udelit odpočet DPH aj na autá bez mreže, u áut predaných pred účinkom tejto novely mreža musí zostať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to auto fakt v TOP stavu, asi bych se na mriz vykaslal a nechal pracovat bazaroveho kouzelnika a jeho kontakty. Zaplatil bych ale jen mensi cast ceny s tim, ze po splneni podminek (mriz ofiko pryc i s opravou v TP do daneho data) mu doplatim zbytek. Pokud mu auto zacvakas, uz ho nikdy ke zmene udaju v TP nemusis donutit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pocul, ze sa ta mreza odstranit da, prave od policajta, len je na to treba prave ta velka byrokracia ...

Bazarnik vyzera v pohode, chce zalohu len nejakych 200 Eur s tym ze auto o tych 7-10 dni bude cakat odhlasene uz bez toho aby to bola verzia N1 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...