Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co to je?


peugeot09

Recommended Posts

Ahoj, furt se tu řeší nějaký vážný věci, tak bych tu měl jedno téma na odlehčení. Dneska k večeru si to takhle jedu po středních čechách a zaujalo mě jedno pole. Vypadalo to, jako tam rostl snad jen samej křen, tak jsem si řekl, že se na to podívám. Tak jsem plodinu vytrhnul a koukám, že to není to co jsem čekal. :D

Tak teda je to bílý, má to listy jako křen, chutná to jako sladká ředkvička s příchutí okurky, vzhledově to je kulatý. Původně jsem myslel, že to je bílá ředkev, ale prý není (ta vypadá podobně jako mrkev).

Nějaký nápad, co by to mohlo být? :myslim:)

[upravil dne 23/7/10 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Jak moc je výroba biolihu náročná? To asi nezvládnu doma na koleně... :myslim:D

Nikdy si neviděl jak se pálí chlast? :D

Zkvasíš, vypálíš, vypiješ. Když blbě vypálíš, tak blbě vidíš :D Což není důležitý pokud na to chceš jezdit :)

[upravil dne 23.7. 10 dolly1010]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dolly1010

Nikdy si neviděl jak se pálí chlast? :D

Zkvasíš, vypálíš, vypiješ. Když blbě vypálíš, tak blbě vidíš :D Což není důležitý pokud na to chceš jezdit :)

A když dobře vypálíš, jenom dobře bleješ:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Neviděl, nikdy jsem alkohol nepil, já radši čistou vodu. :)

Ale to zkvasení a pálení mě zajímá. Jestli najdeš čas, pošli mi prosím přes SZ nějaké bližší info, když už nic jinýho, tak se alespoň něčemu přiučím. :super

Normálně, naházíš nějaký ovoce (čím víc cukru tím líp) do sudu společně s vodou. Necháš to skvasit (max obsah alkoholu asi 16%). Když to necháš moc dlouho tak máš ocet.

Pak to přecedíš a \"vypálíš\". Což je vlastně destilace. Musíš to hřát na nějakejch 80° protože se líh vypařuje dřív než voda.

Když bys to chtěl pít tak si musíš dávat bacha aby si nevydestiloval methanol (jedovatej), ale Ethanol . To se měří myslím hustoměrem.

Podle teploty varu asi musíš nejdřív vydestilovat methanol a pak až tam žádnej nebude tak ethanol :myslim

Jinak, já alkohol taky skoro nepiju. Naposled tak před třema tejdnama na oslavě čtyricítky (né mojí). Ale tohle znát se mi zdá celkem normál.

Opravte mě někdo jestli se pletu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...