Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

hodnoty vahy vzduchu


SLAVONIX

Recommended Posts

Pokud by dělala problémy tak to stačí udělat i na stole, nemělo by jít o to zjistit přesný hodnoty, ale většinou stačí měřit a trochu klepnout do váhy, pokud je při klepnutí velký vychýlení hodnot, je pravděpodobně v čudu. Ale nic takovýho jako je v obrázku sem nikdy neviděl, ten machanizmus ovládá nějakou klapku nebo něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To podle mě není váha vzduchu ( i když se tak někdy nepřesně označuje ) to co je na obrázku je škrtící klapka a dekl je sundanej z potenciometru, který snímá polohu klapky. Údaje z odkazu neplatí - ty jsou pro skutečnou váhu vzduchu. Tady se to bude měřit těžko, asi to není lineární - jsou tam okolo nějaké kompenzace odporu... nicméně dělá se to tak, že dráhu očistíš Diavou ( ničím jiným, pokud ji nemáš tak ji jen otři hadříkem ) a toho jezdce ( takové to měděné účko ) můžeš mechanicky trochu posunout aby se mírně posunul na jinou dráhu + zkontolovat jestli po celé dráze dosedá. Ale velmi jemně a hlavně tak aby nic nedřelo ( hranou, nebo velkou přítlačnou silou.... Nicméně můžeš připojit Ohmetr na ty 2 kontakty a zahýbat ručně s klapkou. Hodnoty by měly nějak rovnoměrné růst a klesat a neměly by tam být žádné výpadky ( přerušení ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem či Ti to pomôže -je to z ETECH-u

Měřič množství nasávaného vzduchu používá snímač teploty vzduchu a klapku spojenou s potenciometrem, které vrací řídicí jednotce signál, který je proporcionální teplotě a objemu nasávaného vzduchu do motoru.

odpor snímače teploty vzduchu:

2 000 - 3 000 ohmů / 20 °C

200 - 300 ohmů / 90 °C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jinak tahle váha se většinou řešila tak, že se vyndala ta destička s odporovou dráhou a propilovaly se uchycovací otvory jehlovým pilníkem, aby se jezdec dostal těsně vedle té vydřené dráhy na ještě nevydřenou část. Většinou to pomohlo.

:grr tohle není váha, toto měří objemové množství- ne \"váhu\" (hmotnost), takzvaná váha (měřič hmotnosti vzduchu) je uplně jiný systém založený na absolutně jiném principu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně. A mezi tou váhou a objemem asi není žádný vztah, co? Tos vylezl z půlky základky, žes neměl fyziku, nebo co? Váha vzduchu se říká každému měřiči množství vzduchu nasávaného do motoru, ať již funguje na jakémkoliv principu - mechanický odpor klapky v proudu vzduchu nebo ochlazování referenčního tělesa proudem vzduchu (tam je ten princip \"vážení\" vzduchu skutečnému vážení vzdálen ještě víc!). V každém případě to slouží k nepřímému zjištění HMOTNOSTI nasávaného vzduchu, aby se vědělo, kolik paliva se má vstříknout, aby byla dodržena takzvaná stechiometrická směs, která je dána poměrem HMOSTNOSTÍ - 14,3Kg vzduchu na 1kg paliva. Asi by to chtělo se nejdřív v dané problematice aspoň malinko vzdělat, když se o tom chceš dohadovat v diskuzích :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wow, ty seš chytrej, to smekám, vylezl jsem teprv nedávno ze školy, takže asi nemám nárok se tady stebou handrkovat (ted asi budes nevěřícně kroutit hlavou ale ne z půlky základky), chtěl jsem jen upozornit na to, co nám \"vtloukal\" učitel do hlavy: že toto není (tzv) \"váha\" vzduchu. A když už se do mě obouváš tak fyziku jsem asi narozdíl od tebe měl, tak mi napiš nějaky vztah mezi váhou a objemem!!! myslím že toto nezvládneš :myslim

Teď koukám ským mám co dočinění, tolik příspěvků, uff :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...